Ege Haberleri

  Dünya devlerine jant

  Hürriyet Haber
  18.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TÜRK otomotiv yan sanayinin güçlü kuruluşu CMS, üretim ve pazarlama hedeflerini büyüttü. Yeniden yapılanma sürecini tamamladıklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Tonguç Ösen, Türkiye pazarında lider olduklarını söyledi, ‘‘Şimdi dünya pazarlarında söz sahibi olmaya hazırlanıyoruz. 2003 yılında 3.5 milyon jant üreterek ihraç edeceğiz’’ dedi.

  PINARBAŞI'ndaki tesislerde basın toplantısı düzenleyen Ösen, geçen yıl 1 milyon 150 bin jant ihraç ettiklerini belirtti. Bu yıl üretim kapasitelerinin 1.5 milyona yükseldiğine dikkati çeken Ösen, ‘‘2001'de 2 milyon, 2003'te ise 3.5 milyon jant üretmeyi ve yüzde 90'ını ihraç etmeyi hedefliyoruz. Ürün kalitemizle dünya devlerinin çözüm ortağı olmaya devam edeceğiz’’ diye konuştu.

  FRANSA ve İspanya'da Renault, İtalya'da Fiat Auto ve Alfa Romeo başta olmak üzere Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde bulunan otomobil fabrikalarına jant sattıklarını belirten Ösen, Belçika, İngiltere, Yunanistan, Portekiz, Mısır, Danimarka, Hollanda, Rusya gibi ülkelere de doğrudan ihracat yaptıklarına dikkati çekti.

  JANTLA birlikte Türkiye distribütörlüğünü yaptıkları dünya markası lastik bayilerini de CMS Grubu'nun ayrılmaz parçası olarak gördüklerini belirten Ösen, ‘‘Tüm Türkiye'de lider marka olma sorumluluğumuzun bilinci içindeyiz. Lider ürün ve servis sağlayıcısı olma vizyonu ile yola çıktık. Satış ve servis standartlarımızı her geçen gün daha da üst seviyelere yükseltmeyi hedefliyoruz’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı