GeriEge Dün gece İzmir ayaktaydı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dün gece İzmir ayaktaydı

Dün gece İzmir ayaktaydı
refid:23424677 ilişkili resim dosyası

TAKSİM Gezi Parkı'nda yaşanan olayları protesto etmek ve eylemcilere destek vermek için İzmir Gündoğdu Meydanı'nda düzenlenen protesto sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti.

İKİ KİŞİ PLASTİK MERMİYLE VURULDU

İzmir'de Plevne Bulvarı'ndaki gösteriler sırasında iki kişi polisin plastik mermiyle ateş etmesiyle yaralandı. Biri yanağından, diğeri bacağından yaralananan iki eylemci hastaneye kaldırıldı.

BARİKAT KURDULAR

Zaman zaman polisle çatışan göstericiler, Gündoğdu Meydanı'na çıkan yollara polis araçlarının girişini önlemek için kademeli olarak barikatlar kurdular. Eylemciler belediye otobüslerine da zarar verip camlarını kırdılar, üzerlerine yazılar yazdılar. Göstericiler lastiklerini patlattıkları otobüsleri polis araçlarının yaklaşmasını önlemek için barikat olarak kullanıyor.

Dün gece İzmir ayaktaydı

POLİS GERİLETMEYE ÇALIŞIYOR

Gece boyunca Lozan Meydanı'nda konuşlu bulunan polis ekipleri, Plevne Bulvarı'ndaki grubu buradan dağıtmak için harekete geçti. TOMA'larla su sıkıp, gaz bombası atan ekipler, göstericileri Gündoğdu Meydanı'na doğru sürerek dağıtmaya çalışıyor.

Dün gece İzmir ayaktaydı

AK PARTİ İLÇE BİNASINDA YANGIN

AK Parti Karşıyaka İlçe binası önünde toplanan bir grup da protestoda bulundu. Buradaki eylemciler binayı ateşe verdi. Polis ekipleri doğalgazı kestirip, itfaiyeden yardım istedi. İtfaiye ekipleri yangını söndürdü. AK Parti ilçe binasının altında ve yan tarafındaki banka şubelerinin de camları kırıldı.

Dün gece İzmir ayaktaydı

ÜÇ YÜZE YAKIN GÖZALTI

İzmir'deki eylemin 3'üncü gününde 300'ye yakın kişi gözaltına alındı. Eylemcilerden biri polisten kaçarken hızını alamayarak denize altaldı. Yüzerek kıyıya gelen eylemci polis ekplerince gözaltına alındı. İzmir Barosu Başkanı Sema Pektaş, eyleme katıldığı gerekçesiyle gözaltına alınan stajyerinin durumu ile ilgili emniyet yetkilileriyle görüştü. Bir polis memuru, ara sokakta bulunan apartmanın 5'inci katından atılan damacana şişesinin üzerine düşmesiyle yaralandı. Eylemin ortasında kalan 5 belediye otobüsünün camlarının kırıldığı ve tekerleklerinin kesildiği görülürken, esnaf da harabeye dönen işyerlerinin önünü temizlemek için gece mesaisi yaptı.

Dün gece İzmir ayaktaydı


 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle