Ege Haberleri

  Düğün fotoğrafı yok tazminat istiyoruz

  Bahri KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  06.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BORNOVA’da iki yıl önce evlenen Seda-Yener Çıtak, Manavkuyu’da L.A.’nın salonunda düğün yapmak için, fotoğraf ve video çekimi dahil, 4 bin TL’ye anlaştı. Anlaşmalı olan H.İ.A.’nın şirketi dışında çekim yapılamayacağı bildirildi.

  Düğünden bir süre sonra fotoğraf ve video görüntülerini teslim almak isteyen çift, L.A. ve H.İ.A.’ya gitti. İddiaya göre H.İ.A., fotoğrafların kaydedildiği hard diskin çöktüğünü söyledi, fotoğraf olmadığını belirtip, 3 saatlik video görüntülerini teslim etti. Ancak onların da sadece 20 dakikalık bölümde ses olduğu, görüntünün bulunmadığı anlaşıldı.Çıtak çifti, avukatları Pervin Selçuk ile Azat Elçi aracılığıyla, fotoğrafçı ile düğün salonu işletmecisine, 500 TL maddi, 5’er bin TL manevi tazminat istemiyle dava açtı.

  Psikolojik ıstırap

  Çıtak çifti, “Düğün görüntülerimiz olmadığı için ileriki yıllarda bu anımızı izleme imkanı da tamamen yok olmuştur. Psikolojik olarak bu olay bizleri çok etkiledi. Ailece büyük bir manevi ıstırap çektik” dedi.
  Avukat Selçuk da, “Davalıların bu üzüntüyü hafife alması, olumlu yaklaşım göstermemesi, müvekkilerimin kişilik haklarını zedelemiştir” diye konuştu.
  İzmir 10’uncu Asliye Hukuk Mahkemesi’nde devam eden tazminat davasında davalılar olayda bir sorumlulukları olmadığını öne sürdü. Hakim, duruşmayı erteledi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı