Ege Haberleri

  Düelloda ikinci perde

  Hürriyet Haber
  11.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Metro ihalesinin Kamu İhale Kurumu tarafından iptal edilmesinin ardından patlak veren tartışma büyüyor. Başkan Aziz Kocaoğlu ve AKP İl Başkanı Ömür Kabak yine birbirlerini suçladı.

  METRO ihalesinin Kamu İhale Kurumu (KİK) tarafından iptal edilmesinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve AKP İl Başkanı Ömür Kabak arasında başlayan tartışma devam ediyor.
  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, metro konusunda kendisini beceriksizle suçlayan Ömür Kabak’ı yaptığı yazılı açıklamada KİK ile ilişkide olmakla suçlamış, “Yaklaşık 20 gün önce KİK Başkan ve Başkan Yardımcısı’nın Büyükşehir Belediyesi’ni ziyareti sırasında, sadece ben, KİK Başkanı ve yardımcısının arasında geçen konuşma içeriğinin, Sayın Kabak tarafından ‘bir üçüncü şahısa’ aktarıldığı öğrenilmiştir. KİK ile arasındaki ilişkisini ‘kendi söylemiyle’ ortaya çıkaran Sayın Kabak, bu ‘üçüncü şahısı’ çok iyi bilmektedir” demişti. AKP İl Başkanı Ömür Kabak da Kocaoğlu’na çok sert yanıt verdi.
  İftira yolunu seçti
  Kabak, “Daha önce 9 kez iptal ya da fesh ettiği metroyu bitiremeyeceğini anlayan Sayın Aziz Kocaoğlu, kendi hatası nedeniyle 10. kez iptale neden olduğu son olayda ise şahsıma ve Ak Partiye iftira yolunu seçmektedir. Sayın Aziz Kocaoğlu, KİK Başkanı ile bizzat görüştüğünü ve bunu kamuoyundan sakladıklarını itiraf ediyor. Biz bu görüşmeyi daha önce bilmiyorduk. Bu nedenle, böyle bir görüşme yaptıklarını da ne basın toplantısında ne de basın toplantısından önce ve sonra teke tek görüştüğümüz gazetecilere ya da 3. kişilere söylemedik” dedi.
  Başkan Kabak şöyle devam etti: “Bizim söylediğimiz konu, KİK’in iptal kararının Ankara 4.İdare Mahkemesi kararına dayandığı ve bu mahkeme kararının İzmir Büyükşehir Belediyesinde olduğudur. İptal kararının gerekçesi olan emsal niteliğindeki bu mahkeme kararını bildikleri halde, gerçeği İzmir halkından sakladığıdır. Bu süreçte KİK Başkanı ile bir kez bile ne yüz yüze ne de telefonla görüşmedik. Başka bir kaynaktan da, KİK Başkanı ile Sayın Aziz Kocaoğlu’nun bizzat görüştüğünü duymadık. Ne konuştuklarını ise şu anda bile bilmiyoruz. Kocaoğlu, eğer dürüstse ve azıcık vicdan taşıyorsa, KİK Başkanı ile yaptığı görüşmeyi ve ya içeriğini anlattığımı iddia ettikleri 3. kişiyi derhal açıklamalıdır.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı