Ege Haberleri

  Dolu dolu tatil

  İZMİR (DHA)
  19.09.2015 - 18:33 | Son Güncelleme:

  Kurban Bayramı tatilinin Bakanlar Kurulu kararıyla 9 güne çıkarılmasının ardından ekonomik durumu elverenler şehir dışındaki tatil beldelerine gitmeyi tercih etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi tatili kentte geçirecekler için çeşitli alternatifler önerdi.

  TELEFERİK

  Dolu dolu tatil

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 15.5 milyon liraya yenilediği Teleferik Tesisleri, hem körfez hem de baraj gölü manzarasıyla kentin en önemli turistik tesislerinden biri haline geldi. Pazartesi günleri hariç her gün saat 10.00 ile 22.30 arasında hizmet veren teleferiğin iniş - çıkış ücreti 6 TL. 5 yaş ve altı çocuklar içinse ücret alınmıyor. Mesire alanındaki her zevke ve bütçeye hitabeden tesislerin işletmesini Grand Plaza A.Ş yapıyor. Körfez manzaralı doğu seyir terasında gözleme- mantı, baraj gölü manzaralı batı seyir terasında ise aperatif yiyecekler bulunuyor. Tesisin zirvesinde kurulan ’Et Evi’nde ise kontrollü mangal hizmeti sunuluyor.

  YASSICAADA

  Dolu dolu tatil

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, keyifli bir vapur yolculuğu ile başlayıp Ege’nin mavi sularında devam eden Yassıcaada turlarıyla İzmirlilere hem ekonomik hem de nitelikli tatil olanağı sunuyor. Bu bayram tatil beldelerinde konaklama imkanı bulamayanlar günübirlik deniz keyfi için Yassıcaada’yı tercih edebilecek. 22-23-25-26-27 Eylül tarihlerinde Karşıyaka ve Üçkuyular iskelelerinden vapurlar İzmirlileri Yassıcaada’ya taşıyacak. Vapurlar 08.30’da Karşıyaka, 09.00 ise Üçkuyular İskelesi’nden hareket ediyor. Saat 17.45’de ise dönüş için Yassıcaada İskelesi’nden hareket ediliyor. Toplam ücret ise sadece 16,5 TL.

  DOĞAL YAŞAM PARKI

  Dolu dolu tatil

  425 bin metrekare alan üzerinde yüzden fazla türde 1500’e yakın hayvanı ve 250’den fazla bitki türünü bünyesinde barındıran İzmir Doğal Yaşam Parkı, uzun tatil süresince ziyaretçilerini ağırlamayı sürdürecek. İzmir Doğal Yaşam Parkı’na giriş ücreti yetişkinler için 3 TL, öğrenciler içinse sadece 1 TL.

  HOMEROS VADİSİ

  Dolu dolu tatil

  Büyükşehir Belediyesi’nin Bornova Merkez ve Kayadibi Köyü arasında, Bornova Çayı üzerindeki 7 kilometrelik alanda yaptığı vadi düzenlemesi kapsamında oluşturulan göletler ve piknik alanları görülmeye değer. 5 bin yıllık Smyrna kentinin suyunu sağlayan kaynağı, Homeros’un yaşadığı varsayılan mağaraları keşfedebilir, doğayla iç içe huzurlu bir yürüyüş yapabilirsiniz.

  İNCİRALTI KENT ORMANI

  Dolu dolu tatil

  Bir zamanlar moloz döküm yeri olarak kullanılan İnciraltı’ndaki 622 dönümlük alan, bugün içinde binlerce ağacın boy verdiği muhteşem bir kent ormanına dönüştü. Şehir yaşamının stresinden kaçan İzmirliler, İnciraltı Kent Ormanı’nda adeta cenneti yaşıyor.

  BİSİM’İ UNUTMAYIN

  Dolu dolu tatil

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu 31 durak, 400 bisiklet, 600 park yeri ile hizmet veren BİSİM, kiralık bisiklet sistemiyle size bu imkanı en ekonomik koşullarda sunuyor. İnciraltı Kent Ormanı’ndan Kuş Cenneti’ne kadar uzanan bisiklet yolunda keyifli bir yolculuk yapmak istiyorsanız, en yakın BİSİM istasyonuna giderek bu şansı elde edebilirsiniz. İki saat için sadece 3 TL ödemeniz yeterli.

  DENİZYOLU İLE FOÇA

  Dolu dolu tatil

  Şimdilik Cumartesi-Pazar günleri sabah ve akşam olmak üzere Foça’ya karşılıklı olarak günde iki sefer yapılıyor. İlk sefer için sabah 08.00’de Karşıyaka, 08.15’de Konak’tan hareket ediliyor. Akşam 20.05’deki dönüş saatine kadar tertemiz plajlarda denize girebilir, 5 bin yıllık tarihi yerleşimde bir kültür turu yapabilir, kendinize balık-ekmek ziyafeti çekebilirsiniz.

  SIĞACIK KALEİÇİ

  Büyükşehir Belediyesi ve Seferihisar Belediyesi’nin işbirliğiyle çehresi bir anda değişen Kaleiçi evleriyle birlikte Sığacık, turizmin parlayan yıldızı haline geldi. 1500’lü yıllardan itibaren yaşamın devam ettiği Kaleiçi evleri, hayata geçirilen restorasyon projesiyle bambaşka bir görünüme kavuştu. Sığacık Kaleiçi’ndeki 220 evin yenilenmesinin ardından bölge ziyaretçi akınına uğruyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı