Ege Haberleri

  Dokuz Eylül mezunları buluştu

  İZMİR, (DHA)
  25.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aralarında Avustralya, ABD ve Almanya'nın da olduğu çeşitli ülkelerde yaşayan Dokuz Eylül Üniversitesi mezunları İnciraltı'nda buluştu. Bir araya gelen 350 kişi, Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunları Derneği’nin kuruluşunu kutladı.

  Dokuz Eylül Üniversitesi’nin kuruluşundan beri mezun olanlar ilk kez 6 yıl önce buluştukları İnciraltı’nda bu kez dernek çatısı altında bir araya gelmenin keyfini çıkardı. 17 Haziran 2012 tarihinde kurulan derneğin üyeleri yıllar sonra katıldıkları yemekte anılarını yad etti. Öğrenciyken birbirlerini tanıyanlar ile İnciraltı Atatürk Yurdu’nda kalanların ‘İnciraltı Kardeşliği’ adı altında bir araya geldikleri toplantılar bu yıl Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunları Derneği çatısı altında gerçekleşmiş oldu.
  Aralarında 22'inci Dönem CHP İzmir Milletvekili Avukat Yılmaz Kaya’nın da kurucu üye olarak yer aldığı Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunları Derneği her yıl bu buluşmaları sürdürme kararı aldı. İnciraltı Sahil Restoran’daki yemekte bir konuşma yapan Avukat Yılmaz Kaya, “Örgütlenmenin engellemeler nedeniyle çok zor olduğu bu günlerde Dokuz Eylül Üniversitesi mezunlarını bir çatı altında toplayan derneğin kurulmasında katkısı olan herkesi takdir ve tebrik ediyorum. Zira ülkemizde bir sessiz sinema oynanmaktadır. Herkes susturuldu, sessizlik içinde ve tuhaf bir korku filmi gösterimdedir. Tüm bu şartlarda üniversitenin açılmasından tam 30 yıl sonra kurulan derneğin kurucu üyesi olma onurunu ve gururunu ben de yaşıyorum” dedi.
  Türkiye’nin birçok değişik ilinin yanı sıra Avustralya’dan, ABD’den ve Almanya’dan gelen mezunlar, yemekli toplantıdan sonra sahilde sohbeti sürdürüp, İnciraltı Atatürk Yurdu’nda konakladı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı