Ege Haberleri

  Doktorun okçuları madalyaya doymuyor

  Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA)
  03.09.2015 - 16:02 | Son Güncelleme:

  MUĞLASPOR Okçuluk Takımı tarih yazmaya devam ediyor. Dr. Ejder Sözen yönetiminde çalışmalarını Yatağan İlçesi'nin Bencik Mahallesi'nde sürdüren başarılı sporcular, son katıldıkları Çanakkale Minikler Türkiye Şampiyonası'ndan da 7 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya ile ayrıldı.

  Doktorun okçuları madalyaya doymuyor

  Doktor Ejder Sönmez, 2007 yılında okçuluk sporuyla tanıştı. Muğla'da 3 yıl bu sporla uğraşan Dr. Sönmez, aile hekimi olarak 2011 yılında Yatağan İlçesine 18 kilometre mesafedeki, beldeyken bir süre önce mahalleye dönüştürülen 1800 nüfuslu Bencik'e tayin oldu. 3 Nolu Bencik Aile Sağlığı Merkezi'nde görev yaptığı dönemde Dr. Sönmez, bir süre uzak kaldığı bu sporu çocuklara da sevdirmek için kolları sıvadı. 167 öğrencinin eğitim gördüğü Bencik Ortaokulu'ndan aralarında kimsesiz ve ailesinin maddi durumu iyi olmayanların da bulunduğu yaşları 11 ile 14 arasında değişen 16'sı kız 18 öğrenciyi seçen Dr. Sönmez, mahalledeki eski tütün deposu ve sağlık ocağının bahçesinde okçuluk eğitimi vermeye başladı. 4 yıl boyunca haftanın 7 günü eğitim alan öğrenciler, attıklarını vurur oldu. Sönmez'in çoğu kız 18 ortaokul öğrencisinden oluşturduğu okçuluk takımı hedefi 12'den vuruyor. Çanakkale Gelibolu'da yapılan Minikler Türkiye Şampiyonası'na katılan Muğlaspor Okçuluk Takımı yine tarih yazdı. Ülke genelinden çok sayıda takım ve sporcunun katıldığı Türkiye Şampiyonası'nda Muğlaspor Okçuluk Takımı 7 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya elde ederken, 13-14 Yaş Bayanlar'da Tuğba Çaylı kendisine ait rekoru geliştirerek Türkiye Şampiyonu oldu.

  Doktorun okçuları madalyaya doymuyor

  Minikler Türkiye Şampiyonası'nda Muğlaspor'un 11-12 Yaş Kız Takımı üst üste dördüncü kez Türkiye Şampiyonu olurken, 13-14 Yaş Kız Takımı da üst üste üçüncü kez Türkiye Şampiyonluğu'nu yeni rekor kırarak kazandı. 13-14 Yaş Bayanlar'da Tuğba Çaylı, bireyselde kendisine ait rekoru geliştirerek Türkiye Şampiyonluğu'nu elde etti. 11-12 Bayanlar'da ise Güçin Balık birinci ile aynı puana sahip olmasına rağmen statü gereği ikinciliği elde etti ve gümüş madalya kazandı. 11-12 Yaş Bayanlar'da geçtiğimiz yaz başında bu spor dalına başlayan Hazal Burun ilk yarışmasında büyük bir başarı göstererek üçüncü oldu ve bronz madalya elde etti.
  Muğlaspor Okçuluk Takımı olarak Çanakkale'de çok iyi bir şampiyona geçirdiklerini ifade eden Antrenör Dr. Ejder Sözen, şampiyonada Türkiye rekorları kırarak büyük başarı elde eden sporcularını kutladı. Başta Muğlaspor yönetimi olmak üzere kendilerine destek veren tüm kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür eden Sözen, sporcularından Songül Lök, Tuğba Çaylı ve Emircan Haney'in Milli Takım Teknik Gelişim Kampı'na katılarak Muğla'yı ve Muğlaspor'u temsil ettiklerini söyledi.

  Muğlaspor Kulüp Başkanı Haluk Beyimoğlu'da antrenör Dr. Ejder Sözen ve sporcuları kutladı. Başarılı sporcuların katıldıkları Türkiye Şampiyonası'nda Muğla'yı ve Muğlaspor'u temsil ettiklerini ifade eden Beyimoğlu, bu minik sporcuların ileride uluslararası şampiyonalarda da başarılı olacaklarına inançlarının tam olduğunu söyledi.

  "EJDER HOCA HAYATIMIZ DEĞİŞTİRDİ"

  Katıldığı müsabakalarda 3 kez rekor kırarak Türkiye şampiyonu olan 8'inci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Tuğba Çaylı şunları anlattı:
  "Daha önce köyümüzde sadece erkekler futbol oynar, kızlar okula gider, boş zamanlarında ev işlerine annelerine yardım ederlerdi. Ejder Hoca ile tanışıp okçuluk antrenmanlarına başlayıp, müsabakalara katılınca hayatımızın akışı değişti. Dünyaya bir başka türlü bakmaya başladık. "

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı