Ege Haberleri

  Doktor eşi uyurken yaşamına son verdi

  Turaç TOP / İZMİR, (DHA)
  11.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi’nde görevli asistan doktor Mürüvvet Gümüş Banaz, "Eşime iyi bakın" yazılı not bırakıp, iple kendini asarak canına kıydı.

  OLAY Bornova İlçesi Evka 3 Semti 117/1 Sokak 12/B numaralı evde meydana geldi. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Embriyoloji Bölümü’nde görevli asistan doktor Mürüvvet Gümüş Banaz, depresyona girince tedavi görmeye başladı. Üç yıllık evli 35 yaşındaki Banaz, psikolojik sorunlarının giderek artması üzerine psikolog desteği de aldı. Çocukları bulunmayan Banaz çiftinin psikolog arkadaşları, turist rehberi Emre Banaz’a, "Bu aralar eşine çok dikkat etmelisin" şeklinde uyarılarda bulundu.

  Odaları dolaştı, eşini bulamadı

  Eşinin kendine kötü birşey yapmasından korkan ve bir an olsun yanında ayrılmayan Emre Banaz da, uyarıları dikkate alıp kontrollü davranmaya başladı. Banaz çifti, dün, gece birlikte uykuya daldı. Sabah saatlerinde uyanan Emre Banaz, eşini yanında göremeyince hemen evin odalarını dolaşmaya başladı. Talihsiz koca, kısa süre sonra korkunç manzarayla karşılaştı. Mürüvvet Gümüş Banaz’ın iki katlı evlerinin zemin katında, pencere kenarındaki halkaya taktığı ipi boynuna geçirip yaşamına son verdiği ortaya çıktı. Gözyaşlarına boğulan Emre Banaz’ın ihbarı üzerine eve gelen polis, genç doktorun, olay yerinde öldüğünü belirledi. Evdeki incelemede, Banaz’ın geride bıraktığı, "Eşime iyi bakın, Kendimi daha fazla zorlayamadım. Ölümümden kimse sorumlu değildir" şeklinde yazdığı bir not bulundu. Olaya el koyan nöbetçi savcı, genç doktorun, cenazesini, kesin ölüm nedeninin belirlenip otopsi yapılması için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırılmasına karar verdi. Polis de olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

  Dünyayı gezdi

  İzmir’deki evinde girdiği depresyandan kurtulamayınca iple kendini asıp canına kıyan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevli asistan doktor Mürüvvet Gümüş Banaz’ın, internetteki arkadaşlık sitesi facebook’ta, iş bilgileri kısmındaki pozisyonunda "sefil asistan" yazdığı görüldü. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1998 yılında mezun olan Banaz’ın, fotoğraf çekmeyi ve görmediği yerlere gidip gezmeyi çok sevdiğini belirttiği ortaya çıktı. Banaz’ın, gezdiği ülkelerde eşi ve yakınlarıyla çektirdiği fotoğraflar ise anılarda kaldı. Mürüvvet Gümüş Banaz dünyayın bir çok ülkesini gezdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı