Ege Haberleri

  Doğuştan kalbi delik Hatice’nin mutluluğu

  İlker KILIÇASLAN MANİSA, (DHA)
  19.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Manisa’da doğuştan kalbi delik olan Hatice Akıncı, 19 yıl sonra yapılan operasyonla sağlığına kavuştu.

  Hatice’nin kalbindeki delik, Özel Sekiz Eylül Hastanesi’nde ameliyatla kapatıldı. Ameliyatı gerçekleştiren Kalp Damar Cerrahı Uzm. Opr. Dr. Şekip Çelik, "Minimal invaziv kalp cerrahisi küçük cilt insizyonları ile kalbe ulaşarak gerekli cerrahi girişimlerin yapılabilmesidir. Doğumsal kalp deliklerinin tamirinde, kalp kapaklarının tamiri ve değiştirilmesinde, koroner arter by-pass ve çıkan aort cerrahisinde minimal invaziv yöntemler kullanılabilmektedir. Bu yöntemin kullanılmasıyla yara iyileşmesi daha çabuk ve iyi olmaktadır. Aynı zamanda özellikle kadın hastaların ameliyatla ilgili kozmetik çekinceleri de bertaraf edilmiş olmaktadır" diye konuştu.

  Evine gönderildi

  Hatice’nin durumunun gayet iyi olduğunu aktaran Dr. Çelik, "Hastamıza göreceli olarak küçük bir cilt kesisi ile kalbe ulaşıldı ve defekt hastanın kendi kalp zarından oluşturulan bir yama ile onarıldı. Bu yaklaşımla hastamızın kalbi kısa bir zamanda daha iyi alacak" dedi.

  Taburcu edilip evine yollanan Hatice Akıncı ise, "19 yıl boyunca kabusum olan bu rahatsızlıktan kurtulmak benim için çok büyük mutluluk. Artık herkes gibi düzenli bir yaşamım olacak" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı