Ege Haberleri

  Doğal Yaşam Parkı’na yeni konuklar geliyor

  İZMİR, (DHA)
  22.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AVRUPA Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumları Birliği Üyesi olan İzmir Doğal Yaşam Parkı’na, hayvanat bahçeleri arasında gerçekleştirilen değişim programı çevresinde birer çift tembel ayı, Afrika pengueni ve su samuru getirilecek. İzmirlilerin yeni maskotları olması beklenen bu sevimli hayvanlar için yeni yaşam alanları hazırlanıyor.
  Barınakları özel olacak
  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nce kente kazandırılan ve 120 türden yaklaşık bin 500 hayvanın 425 bin metrekare alanda özgürce yaşayabildikleri Doğal Yaşam Parkı’nda, kurt barınağının yan tarafında tembel ayılar, Afrika savanın ön kısmında Afrika penguenleri, büyük havuzun yanında da su samurları için kurulacak yeni yaşam alanları ve barınakların ön projeleri hazırlanıyor.
  Genellikle karların ve buzların içinde görülmeye alışık olunan penguenlerin İzmirlilerle buluşacak olması, parkta ayrı bir heyecan yaratıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, genellikle 10-15 derecelik ılıman iklimlerde yaşayan Afrika pengueni için özel havalandırma sistemli barınak yapacak. Su samuru için de büyük havuz yanında barınaklı yeni bir havuz oluşturulacak.

  İzmir’de üreyecekler
  Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumları Birliği’nin Türkiye’deki ilk toplantısına da ev sahipliği yapan İzmir Doğal Yaşam Parkı, dünyada soyu tükenmekte olan tembel ayı üretim projesine dahil edilecek. Parka getirilecek bir çift tembel ayı, buradaki uygun koşullarda çoğaltılarak Avrupa’daki diğer hayvanat bahçelerine gönderilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı