Ege Haberleri

  Doğal Yaşam’da yaz keyfi

  Hürriyet Haber
  11.07.2015 - 01:33 | Son Güncelleme:

  İZMİR Doğal Yaşam Parkı’ndaki hayvanlar 40 dereceye yaklaşan sıcaklar nedeniyle suya girerek serinlemeye çalışırken, görevliler de onlara yemeleri için, içinde meyveler bulunan buz kalıpları veriyor.

  Avrupa’nın sayılı hayvanat bahçeleri arasında gösterilen İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda sıcak alarmı verildi. Meteoroloji’nin, Avrupa’yı kavuran sıcakların Türkiye’yi etkisi altına alacağı uyarısı üzerine harekete geçen park yetkilileri, önceki yıllarda da uygulanan dondurulmuş yiyecek yöntemine başvurdu. Sıcak hava nedeniyle iştahları kapanan hayvanların beslenmesine yardımcı olmak için beslenme alışkanlıklarına göre hazırlanan yiyecekler, buz kalıplarının içerisinde donduruldu. Bu serin menüyü iştahla yiyen Doğal Yaşam Parkı sakinleri, hem serinledi hem de karınlarını doyurdu.

  Doğal Yaşam’da yaz keyfi

  BEBEK FİL DENİZ İLK KEZ DENEDİ

  Parkın kıdemli sakinlerinin alışık olduğu dondurulmuş yiyecek yöntemi, bu yıl dünyaya gelen yavru fil Deniz’de büyük şaşkınlık yarattı. Annesi Begümcan ve ablası İzmir’i izleyerek dondurulmuş yiyeceklere hortumuyla küçük dokunuşlar yapan Deniz’in şaşkınlığı kısa sürdü. Dondurulmuş yiyecekleri afiyetle yiyen Deniz’in buzla ilk tanışması, park ziyaretçileri tarafından da ilgiyle izlendi.

  Doğal Yaşam’da yaz keyfi

  Sıcaktan bunalan hayvanlar, dondurulmuş yiyeceklerin yanı sıra barınaklarındaki havuzlara girerek de serinleme imkanı buluyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı