Ege Haberleri

  “Doğal Yaşam”a Mekke'den ödül geldi

  Hürriyet Haber
  05.07.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı, 54 ülkeden 141 kentin üye olduğu İslam Başkentleri ve Kentleri Teşkilatı (OICC) tarafından “belediye hizmetleri, peyzaj ve çevre” dalında ödüllendirildi.

  Barındırdığı tür çeşitliliği ve yeşil dokusuyla sadece yurt içinde değil uluslararası alanda da  ilgi çekmeye devam eden İzmir Doğal Yaşam Parkı, İslam Konferansı Örgütü'nün (OIC) proje yarışmasında ödüllendirildi.

  İKÖ'ye bağlı olarak kurulan İslam Başkentleri ve Kentleri Teşkilatı (OICC), “belediye hizmetleri, peyzaj ve çevre” dalında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan İzmir Doğal Yaşam Parkı'nı birinciliğe layık gördü. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ödülünü, 1 - 3 Eylül tarihleri arasında Mekke'de gerçekleştirilecek olan İslam Başkentleri ve Kentleri Teşkilatı'nın 13. Genel Konferansı açılış oturumunda alacağı bildirildi.

  İslam Başkentleri ve Kentleri Teşkilatı, kar amacı gütmeyen uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olarak 1980 yılında İslam Konferansı Örgütü'ne (OIC) bağlı olarak kuruldu.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, OICC'ye 11 Şubat 2008 tarihinde üye oldu. Aktif üyeleri arasında Asya, Avrupa, Afrika ve Güney Amerika kıtalarındaki 54 İslam ülkesinden 141 başkent ve kent bulunuyor.

  Ayrıca teşkilatın amaç ve faaliyetleri ile ilişkili olarak, İslam Konferansı Örgütü üyesi olmayan ülkelerden gözlemci ve iş ortağı üyeler bulunuyor.

  Politika veya politik faaliyetlerle herhangi bir ilişkisi bulunmayan İslam Başkentleri ve Kentleri Teşkilatı, çalışmalarını insan yerleşiminin sürdürülebilir kalkınması ekseninde yürütüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı