Ege Haberleri

  Doçent olduğu gün can verdi

  Murat GÜRKAN-Osman NURİ BOYACI / DHA
  31.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  PAMUKKALE Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Süleyman Yaman Koçak (33), doçent olduğu gün trafik kazasında öldü.

  30 Ağustos tatili nedeniyle Aydın’ın Kuşadası ilçesindeki anne ve babasının yanına gitmek isteyen Doç. Koçak ve PAÜ Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Aile Hekimliği Bölümü Araştırma Görevlisi eşi Dr. Nilüfer Koçak (31), önceki akşam otomobilleriyle Nazilli’ye geldi. Çift, Bereketli mevkisinde bulunan ÖR-KOOP satış merkezinden peynir almak istedi. Otomobili yol kenarına park eden ve çalışma yapılan bölünmüş yolda karşıya geçmek isteyen genç doçente, Can Çin (31) yönetimindeki TIR çarptı. Çarpmanın etkisiyle havaya savrulan Doç. Süleyman Yaman Koçak, düşerek ağır yaralandı. Genç doçente ilk müdahaleyi kaza gözünün önünde meydana gelen doktor eşi Nilüfer Koçak yaptı. Hastaneye kaldırılan Koçak, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kazanın duyulmasının ardından 10 ay önce evlenen çiftin yakınları hastaneye akın etti. TIR şoförü jandarma tarafından gözaltına alındı.
  Üniversitede tören
  Pamukkale Üniversitesi Senatosu tarafından doçentliğinin onaylandığı gün kaza kurbanı olan Süleyman Yaman Koçak için dün sabah PAÜ’de bir tören düzenlendi. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, “Doç Dr. Süleyman Yaman Koçak’ı doçentlik ünvanını verdiğimiz gün kaybetmemiz acımızı bir kat daha artırıyor” dedi. Duygulu anlar yaşanan törende, genç doçentin eşi ve ailesi gözyaşlarına boğuldu.
  Gelecek vaat ediyordu
  4 Mayıs 1979’da doğan Süleyman Yaman Koçak, 2002 yılında ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını 2004 yılında Pamukkale Üniversitesi Kamu Yönetimi Anabilim Dalı’nda yapan Koçak, doktorasını İngiltere’nin Sheffield Üniversitesi’nde 2007’de tamamladı. Süleyman Yaman Koçak’ın “Avrupa Birliği’nde Yapısal Fonların Bölgesel Kalkınmaya Etkisi: İrlanda, İspanya ve Yunanistan Örnekleri” başlıklı tez çalışması 2005 yılında İktisadi Araştırmalar Vakfı Ünal Aysal Tez Değerlendirme Yarışması’nda en iyi 5 tez arasına girerek ödül almış ve vakıf tarafından bin adet kitap olarak basılarak tüm üniversite hastanelerine gönderilmişti. Koçak’ın, çok sayıda ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanan makaleleri ve tebliğleri bulunuyordu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı