Ege Haberleri

  Dinozorlar Fuarı bastı

  Mehmet KURT/İZMİR, (DHA)
  03.09.2015 - 14:52 | Son Güncelleme:

  HOLLANDA gösteri topluluğu Close-Act dünyaca ünlü dinozorlarıyla 84’ncü İzmir Enternasyonal Fuarı’ndaki gösteriyle büyük ilgi çekti.

  İzmir Uluslararası Kukla Günleri’nin organizasyonuyla İzmirli Fuar ziyaretçileriyle buluşan topluluk İzmirliler’e heyecanlı anlar geçirtti. Üstün bir modellemenin ürünü olan ve özel tekniklerle üretilen dinozorlar, oldukça zahmetli bir hazırlanma süreci de dahil olmak üzere çocuklar, gençler ve aileleri tarafından ilgiyle izlendi. Çeşitli yaş gruplarındaki insanlar dinozorlar ile fotoğraf çekinmek veya selfie yapabilmek için çaba harcadı. Hava kararıncaya kadar fuar ziyaretçileri arasında dolaşan ve şovlarını sergileyen diozorlar, hava karardıktan sonra ise ses, ışık ve sis ile gösterilerini sürdürdü.

  Dinozorlar Fuarı bastı

  Ziyaret ettikleri 30’un üzerinde ülkede büyük beğeni ile izlenen dinozorların Türkiye’ye ilk kez geldiğini belirten İzmir Uluslararası Kukla Günleri Festival Direktörü Selçuk Dinçer, "Tarih öncesinden gelen bu dev yaratıklar uzun araştırma ve çalışmalarla hazırlandı ve dünyanın birçok şehrine davet edildi. 5 metrelik boyları ve 7 metrelik uzunluklarıyla hareket ettirilmeleri büyük bir beceri isteyen dinozorları hareket ettiren sanatçılar aylar süren bir çalışmayla onları ustalıkla yönetmeyi başardılar" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı