Ege Haberleri

  Didim delik deşik

  Hürriyet Haber
  19.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  EGE'nin tarih ve doğa harikası turistik kentlerinden Didim, turizm sezonunu şantiye görünümünde karşıladı. Belediye, Nisan ortasında kent merkezi ve dünyaca ünlü Altınkum Plajı'nda cadde ve bulvarlara parke taşı, kanalizasyon şebekesi döşeme ve tretuvar düzenleme çalışması başlattı.

  TÜM turistik yörelerde 15 Nisan'da turizm sezonu açılışıyla birlikte inşaat yasağı başlarken, Didim Belediyesi'nin bütün kışı boş geçirip altyapı çalışması için turistlerin geldiği dönemi seçmesi şaşkınlık yarattı. İlçeye gelen turistler gördükleri manzara karşısında şok oldu.

  KÖSTEBEK yuvasına dönen caddelerde yürümekte güçlük çekip, Altınkum Plajı'nda inşaat gürültüsü eşliğinde denize girmeye çalışan turistler ilçeden kaçmaya başladı. Son olarak 320 kişilik turist kafilesi Kuşadası'na, 120 kişi de Bodrum'daki otellere aktarıldı.

  İSYAN eden esnaf ve otelciler Aydın Valiliği'ne başvurdu, inşaat rezaletine el konulmasını isteyerek, ‘‘Belediye, altı ay boyunca çalışma yapmadı. Turizm sezonunun başladığı 15 Nisan'da cadde, sokak ve sahil bandında altyapı atağı başlattı. Tüm Didimli bu durumdan rahatsız’’ dedi.

  Büyük darbe

  TÜRKİYE Seyahat Acentaları Kuşadası Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Yılmaz Mola, Didim'de yaşananların turizme büyük darbe vurduğunu söyledi. Mola, ‘‘Sezonun başlamasına karşın, belediyenin yürüttüğü çalışmalar nedeniyle Didim delik deşik oldu. Yollar köstebek yuvasına döndü. Belediyenin duyarsızlığını anlamıyoruz. Bu şekilde devam ederse Didim'de turizm biter. Bu yıl tek turist gelmez. Yetkilileri duyarlı olmaya ve duruma el koymaya çağırıyoruz. Dünyaya rezil oluyoruz’’ dedi. Didim Belediye Başkanı Ünal Boztürk ise konuyla ilgili sorulara yanıt vermedi. EGE'nin tarih ve doğa harikası turistik kentlerinden

  Çok geç kalIndI

  DİDİM Kaymakamı Abdurrahman Koçoğlu, belediyenin, yol, tretuvar çalışmalarının ihale ve organizasyonlarında geç kalındığını söyledi. Kaymakam Koçoğlu, ‘‘Belediye Başkanı'nın, gerekçesi yollara döşenen taşların Bartın'dan geç gelmesi. Sezon başladı. Esnaf da perişan olundu. Konu takibimizde ancak çalışmaların tamamlanmasını beklemekten başka yapacağımız birşeyimiz yok. Umarız kısa sürede tamamlanır’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı