Ege Haberleri

  Didem hocanın ismi yaşayacak

  Burak GEZEN / ÇANAKKALE, (DHA)
  14.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  “Tarih Boyunca Türkiye, Avustralya ve Yeni Zelanda İlişkileri” üzerine doktorasını yapmak için Yeni Zelanda’daki Otago Üniversitesi’nde bulunan ÇOMÜ Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim elemanı Didem Yaman (31), haftasonu tatili için gittiği Christhurch kentinde 22 Şubat’ta meydana gelen depremde yaşamını yitirdi. Cesedi günler sonra bulunarak Türkiye’ye gönderilen Yaman, Çanakkale’de toprağa verildi.

  ÇOMÜ, öğretim elemanına vefasını, adını Biga İlçesindeki Prof. Dr. Ramazan Aydın Yerleşkesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde bulunan Entellektüel Etkinlik Merkezindeki büyük amfiye vererek gösterdi. Senato tarafından alınan kararın ardından Büyük Amfi olarak bilinen yere Didem Yaman Amfisi tabelası asıldı. Didem Yaman Amfisi’nin açılış törenine ise ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Rektör Yardımcısı, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Danışmanları Doç. Dr. İbrahim Kaya, Yrd. Doç. Halil Şimşek, Yrd. Doç. Dr. Mahir Gümüş, fakültenin diğer öğretim üyeleri, idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.
  Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, “Didem Yaman için üniversitemizin ‘bilim şehidi’ diyebiliriz. Ayrıca bu yerleşkede bir de Didem Yaman Fidanlığı oluşturuluyor. Böylece Didem hep bizimle olacak” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı