Ege Haberleri

  DHA'ya iki ödül birden

  İZMİR, (DHA)
  14.09.2012 - 12:47 | Son Güncelleme:

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 13. Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması sonuçlandı. DHA muhabirleri Utku Bolulu ve Taylan Yıldırım da ödül aldı.


  1994 yılında göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşama veda eden gazeteci Barış Selçuk’un anısını yaşatmak ve genç gazetecileri teşvik etmek amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 13. Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması sonuçlandı. DHA muhabirleri Utku Bolulu ve Taylan Yıldırım da ödül aldı. Ödüller, Barış Selçuk’un da doğum günü olan 21 Eylül tarihinde Kültürpark İzmir Sanat’ta saat 18.30’da düzenlenen törenle sahiplerini bulacak.
  Seçici Kurul toplantısı sonucu ödül alan eserler şöyle belirlendi:
  İzmir Kent Haberi dalında Yeni Asır’dan Erdal Çarboğa’nın “İçinden telefon hattı geçen bina” başlıklı haberi birinci olurken, bu dalda Hande Mumcu Özendirme Ödülü’nü Hürriyet Ege’de 20 yıllık savaş sil baştan başlıklı haberiyle Taylan Yıldırım kazandı.
  İzmir Kent TV Haberi dalında ATV’den Sefer Ayçe ve Tayfun Er’in “Atık skandalı” haberi birinciliğe layık görüldü. Bu dalda Hande Mumcu Özendirme Ödülü’nü Kanal 35’den Ezgi Saraçoğlu ve Mürşit Uzunoğlu, “Kaynaklar” haberiyle kazandı.
  Ulusal Haber dalında Ege’de Son Söz’den Fatih Yapar’ın “Prof. Füzün: “O ameliyattaydım. Başbakan kanser değil” haberi birinci oldu. Hande Mumcu Özendirme Ödülü’nü Sabah Gazetesi’nden Abdurrahman Şimşek’in “İşte Tetikçi” başlıklı haberi aldı.
  Haber Fotoğrafı dalında Doğan Haber Ajansı’ndan Utku Bolulu’nun 40 dakikada boğuluyordukbaşlıklı haberde yayınlanan fotoğrafı birinciliğe layık görüldü.

   Bu dalda Hande Mumcu Özendirme Ödülü’nü ise Egeli Sabah’ta “Çaresizlik” başlıklı haberde yayınlanan fotoğrafıyla Fırat Soylu kazandı.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı