Ege Haberleri

  Devlet Senfoni’de muhteşem konser

  Mehmet KURT (DHA)
  11.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Devlet Senfoni Orkestrası 2008- 2009 konser sezonu muhteşem bir konser ile start aldı. Alkim Kağıt sponsorluğunda Fuar Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenen konserde İbrahim Yazıcı şefliğinde İzmir Devlet Senfoni Orkestırası, solist Burhan Öçal ile birlikte davetlilere muhteşem bir konser sundu.

  Konser öncesi konuşan İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Müdürü Kenan Gökkaya, ülkelerin ve insanların gelecekleri için kültür ve sanatın büyük bir önemi olduğunu söyledi.

  34 yıl oldu

  Gökkaya, "İzmir Devlet Senfoni orkestramız 2007-2008 sezonu ile birlikte 34’ncü kuruluş yılına da girmiş olmanın olağanüstü mutluluğunu ve haklı gururunu yaşıyoruz. 34 yıl bir senfoni orkestrası için çok az bir zaman dilimi olmasına rağmen, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası bu kısa süreçte hem ulusal hemde uluslararası alanda olağanüstü başarılar ve kazanımlar elde ederek adını Cumhuriyet tarihine ve dünya müzik tarihine altın harflerle yazdırmayı başardı" dedi.

  Kemal hediye edildi

  Konuşmaların ardından Şef İbrahim Yazıcı, kuruluşlarının 11’inci yılını kutlayan Alkim Kağıt Yönetim Kurulu Başkanı Reha Kora ve Başkan Yardımcısı Ferit Kora’ya teşekkür ederek İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın geleneksel hale getirdiği kemanı hediye etti. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşıyla başlayan gecede dünyaca ünlü vurmalı çalgılar ustası Burhan Öçal, kendi eserlerinin yanısıra doğu ve batı sentezini birarada yorumlayarak sanatseverlere eşsiz bir gece yaşattı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı