Ege Haberleri

  Devlerin havlusu Made By Denizli

  Ferah IŞIK, (DHA)
  08.09.2013 - 01:05 | Son Güncelleme:

  Avrupa Basketbol Şampiyonası’nın resmi havluları “Made By Denizli” markasıyla Denizli’de hazırlanıyor.


  SLOVENYA’da başlayan 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda mücadele edecek 24 ülke takımının sporcuları ve teknik kadroları müsabakalardan sonra Denizli’de üretilen havluyu kullanacak.
  Havluların şampiyonaya iki hafta kala gönderildiğini belirten Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kocasert, geçen yıl İngiltere Kraliyet Ailesi’nin havlu ve düğün davetiyelerinin de Denizli’de yapıldığını hatırlattı.

  Kocasert, “Denizli ev tekstilinin dünyadaki başkenti ve bir numarası oldu. Denizli tekstil sektörü uzun yıllardan bu yana Wimbledon Tenis Turnuvası gibi uluslararası birçok spor organizasyonunun havlu ve bornozlarını yapıyor.

  2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nın havluları da ‘Made By Denizli’ markasıyla Denizli’de üretildi.

  Havlularda Slovenya’nın bayrak rengi olan yeşil-beyaz renkler kullanıldı. Tasarımından, üretimine kadar tamamen Denizli’de hazırlandı” dedi.

  Süleyman Kocasert, Barcelona, Real Madrid, Bayern Münih, Milan, Juventus gibi dünyaca ünlü spor kulüplerinin de havlu ve bornozlarının Denizli’de imal edildiğini sözlerine ekleyip, “2014 yılında Brezilya’da düzenlenecek olan Dünya Futbol Şampiyonası’nın havlu ve bornozları da Denizli’de üretilecek” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı