Ege Haberleri

  Dertleri para

  Hürriyet Haber
  21.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TARIM Bakanlığı, Türkiye Jokey Kulübü'nün at yarışları gelirlerinden yüzde 5'ini sokak hayvanlarının barınak ve bakımı için ayrılmasını önerdi. Ancak nedense yarış çevreleri ortalığı ayağa kaldırdı.

  GEÇENLERDE televizyonda yarış yazarlarını izlerken çok üzüldüm. Ağız birliği etmişçesine, hep aynı şeyi söylüyorlar:

  ‘‘At yarışı bütçesinden ne hakla sokak hayvanlarına para ayrılacak? Bakanlık başka kaynak bulsun.’’

  ZAMAN zaman at yarışları ile ilgili haber yapmak için hipodroma giderim. Yarışla ilgisi olmadıkları halde, sadece atları sevdikleri için gelenlerin sayısı hiç de az değil. Anne babalarıyla gelen çocukların atları gördüğünde attıkları sevinç çağlıkları yüreğimi ısıtır. At sevgisi ile yüklü olduklarını söyleyen yarış yazarlarına, sokakta soğuktan ölen, aç kalan, öldürülen, tekmelenen sokak köpekleri ve kedilerine bir kez bakmalarını öneriyorum. Vicdan sahibi hiç kimsenin kayıtsız kalamayacağına inanıyorum. Hayvan sevgisini sadece hasılatla ölçmekten artık vazgeçelim. Unutmayalım ki hayvanları sevmeyen insanları hiç sevemez.

  Haydi

  Dog

  Show'a

  107,5 RADYO Gökkuşağı, Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla Dog Show 2000 Yarışması düzenliyor. 27- 28 Mayıs'ta Balçova Adatepe Tesisleri'nde düzenlenecek yarışmalarda yapılacak çekilişlerde katılımcılara çeşitli hediyeler verilecek. Yarışmanın ilk günü süs ve yavru köpekler, 28 Mayıs'ta hizmet grubu köpekler, av köpekleri yarışacak. Yarışmalara kayıt ücreti 5 milyon lira.

  Barış silahları

  BÜYÜKŞEHİR Belediyesi, sokak hayvanlarını yakalamak için özel tüfekler yaptırdı. Bayıltma dışında zararı olmayan özel yapım silahları özellikle beyaz renkli yaptırdıklarını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Rıfat Mutlu, ‘‘Daha önce itlaf ekiplerinin kullandığı tüfekleri herkes gerçek sanıp tepki gösteriyordu. Dolayısıyla görev yapılamıyordu. Bu tür yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak için barışın da simgesi olan beyaz rengi kullandık’’ dedi. Mutlu, sokaktaki hayvanları yakalayıp kısırlaştırarak, barınaklara koymak istediklerini söyledi.

  Garip’in teşekkürü

  SOKAK köpeği Garip, Adnan Menderes Bulvarı'nda dolaşırken başını okşayan İlknur Öztürk'ün peşini bırakmadı. ‘‘Beni yanına al, beni sev’’ dercesine İlknur Hanım'ın üzerine tırmanan Garip, sevgi gösterilerinde bulundu. Sürekli itilip kakılan sokak köpeği gösterilen şefkate teşekkür eder gibiydi. Yalçın ATA / AYDIN

  POSTA KUTUSU

  Arkadaş arıyorum

  Tigger (Boxer) erkek 0532 416 63 43

  Collie (Siyah beyaz) erkek

  0532 474 87 63-255 58 44

  Java (Bolonese) Belkıs Podzo

  0532 544 64 95

  Kayıp aranıyor

  Aykut Zirek (Reks) Erkek, beyaz büyük boy terrier 0532 311 92 04

  Güray Yücel (Belkız) Dişi, krem renkli kaniş 4218547-0532 445 18 45

  Reyhan Elbirlirler (Fıstık) Dişi,

  siyah beyaz collie

  Yuvanıza kabul eder misiniz

  Üç kardeşiz kedi sevenlerden telefon bekliyoruz. 0542 687 94 73

  15 Aylık Amerikan cockerım (Erkek) aşılarım tamam beni çok sevecek bir aile arıyorum.

  Posta Kutusu ile ilgili bilgiler Veteriner Türkan Evran Gümüşay 422 01 99

  Köpekler için taşıma çantası

  KÖPEK aksesuarlarına her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Aksesuar üreticileri şimdi de yavru köpeklerinden ayrılamayanlar için taşıma çantası çıkardı. Minik yavruları evde bırakmaya gönlü elvermeyenler için ürettiği çeşitli renk ve boyutlardaki taşıma çantaları büyük ilgi görüyor. Çantalar 8-9 milyon liradan satılıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı