Ege Haberleri

  Dersaneye gidemeyenler için 'Eşit Eğitim'

  Hürriyet Haber
  26.12.2014 - 11:14 | Son Güncelleme:

  Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, dershaneye gidemeyen çocukların eşit şartlarda eğitim alması için hizmet veren Etüt Merkezi'ni ziyaret etti.

  Balçova'da 5 yıldır dershane hizmeti veren Semt Öğrenci Çalışma Evi'nde eğitim alan öğrenciler dün Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ve Belediye Meclis Üyeleri'ni konuk etti. Geçtiğimiz günlerde yapılan TEOG sınavı ve eğitim sistemi üzerine öğrencilerle sohbet eden Başkan Çalkaya etüt merkezinde olan eksiklikleri sordu. Eşit eğitim için Balçova'nın kaynaklarını harcadıklarını ifade eden Başkan Çalkaya "Biz sizlerin ailelerinizden aldığımız vergileri, sizler için harcıyoruz. Birçoğumuzun özel dershanelere çok fazla ücret ödeme imkanımız yok. Bunu biliyorum çünkü benimde çocuklarım sizler gibi devlet okullarında eğitim alarak sınavlara girdi. İşte sizler de bunun bilinci ile daha çok çalışıp başarılı olmalısınız" diye konuştu.
  Dersaneye gidemeyenler için Eşit Eğitim
  Balçova Belediyesi'nin beş yıl önce Çetin Emeç Mahallesi'nde belediyeye ait 350 m2 alanda kurulu olan iki daire Semt Etüt Çalışma Evi olarak hizmete açılmış, 80. Yıl Orhangazi ve Sacide Ayaz İ.Ö.O'ndaki öğrencilere burada dershane hizmeti verilmeye başlanmıştı. 4 sınıf, 1 kütüphane, 1 çalışma odası, mutfak ve tuvalet bulunan çalışma evinde öğrencilere Türkçe, İngilizce. Matematik, Fen Bilgisi dersleri veriliyor. Çalışma evinde ayrıca atanamayan 4 öğretmen de istihdam ediliyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı