Ege Haberleri

  Denizsiz kentten balık ihracatı

  Ferah IŞIK, (DHA)
  21.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert, Türkiye’nin ve Denizli’nin 2023 ihracat hedefine ürün çeşitliliğini artırarak daha kolay ulaşabileceğini belirterek, “Denizi olmayan ilimizden, dünyanın balıkçılıkla ünlü ülkelerine yılda 6 bin ton civarında balık ihraç ediyoruz” dedi.


  DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, farklı bölgelerdeki sekiz çiftliğinde 200 kişiye istihdam sağlayarak yılda ürettiği 4 bin 500 ton alabalığı isli, fume ve dondurulmuş olarak ihraç eden, Özpekler Su Ürünleri’ne ait Nazif Zorlu Sitesi’ndeki tesisleri gezdi. Özpekler Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özpek, Başkan Yardımcısı Yasin Özpek ve Genel Müdür Osman Özpek’ten fabrika, ürünler ve yapılan ihracatla ilgili bilgi alan Kocasert, Türkiye’nin Çin ve Hindistan’ın ardından su ürünleri sektöründe en hızlı büyüyen ülke olduğunu belirtti. Başkan Kocasert,
  “Denizli yıllık 3 milyar dolarla Türkiye’nin en fazla ihracat yapan 8’inci ili. Ülke genelinde son yıllarda hızla gelişen su ürünleri sektöründe de başarılıyız. Denizli özellikle tütsülenmiş alabalık üretiminde ve ihracatında önemli adımlar attı. Bu artış Denizlili işadamlarının girişimcilik yönünün ne kadar dinamik olduğunun somut bir örneği” diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı