Ege Haberleri

  Denizli'ye en büyük müze

  Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)
  18.09.2012 - 17:58 | Son Güncelleme:

  İşadamı Zorlu, memleketi Denizli'ye Türkiye'nin en büyük arkeoloji müzesini yaptıracakİşadamı Zorlu, memleketi Denizli'ye Türkiye'nin en büyük arkeoloji müzesini yaptıracak.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü Denizli ziyaretinde müjdesi verilen Arkeoloji Müzesi'nin protokolünü imzalamak için Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 20 Eylül Perşembe günü Denizli'ye gelecek.
  Dört yıl önce Denizli'de tartışmalara neden olan Kent Meydanı Projesi kapsamında inşaatı tamamlanmak üzere olan yeni Valilik Binası'nın arkasında yer altındaki 10 bin metrekarelik alana yapılacak olan Arkeoloji Müzesi'nin yapımını Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu üstlendi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Denizli'de okul açılış töreninde müjdesi verilen müzenin protokolü, 20 Eylül'de imzalanacak. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Perşembe günü Denizli'ye gelerek işadamı Ahmet Nazif Zorlu, Vali Abdülkadir Demir ve AK Partili Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan'la protokole imza atacak. Müze protokol töreni kazı çalışmaları süren Laodikya Antik Kenti'nde saat 13.00'te yapılacak.
  Denizli Valisi Abdülkadir Demir, müze yapımının bir yıldır gündemde olduğunu, taslak projesinin hazırlandığını belirterek, “Ancak proje henüz kesinleşmedi. Özel bir proje olacak. Tamamlandığında Denizli, özel bir müzeye kavuşacak” dedi.

   

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı