Ege Haberleri

  Denizli'de çöp torbası reformu

  Ferah IŞIK / DENİZLİ, (DHA)
  29.12.2014 - 01:51 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi’nce uygulamaya konulan atık yönetim sistemi kapsamında, bu yılın başından itibaren kentteki 245 bin konuta, mavi ve siyah olmak üzere 34 milyon 200 bin çöp torbası dağıtıldığı bildirildi.

  Evsel atıkların düzenli bir şekilde çıkarılmasını sağlamak ve halkın atık yönetim sistemine katılımını kolaylaştırmak amacıyla Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından kentteki konutlara mavi ve siyah renkli çöp poşetleri dağıtılmaya başlandı. Bu yıl her eve ayda sekiz kez olmak üzere 11 milyon 400 bini mavi, geri kalanı siyah renkli, toplam 34 milyon 200 bin çöp torbası dağıtıldığı bildirildi. 2014 yılı içerisinde 245 bin haneye ulaşıldığı kaydedildi.

  Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı yetkilileri, büyükşehrin sınırları içindeki evsel atıkların, poşet ve konteyner olmak üzere iki farklı şekilde toplandığını kaydetti. Yetkililer, evsel atıkların düzenli bir şekilde çıkarılmasını ve halkın atık yönetimine katılımını sağlamak için uygulanan sistemde ekonomiye büyük katkı sağlandığını belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı