Ege Haberleri

  Denizli'de 3 kişinin öldüğü patlamanın olduğu bina yıkılıyor

  Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
  08.08.2014 - 01:27 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ kent merkezinde, unlu mamuller satan işyerinde tüpgaz patlamasında 3 kişinin öldüğü 36 kişinin ise yaralandığı 6 katlı binanın yıkımına başlandı. Kolonları büyük hasar gören binada bir süre önce inceleme yapan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü uzmanları, yıkım kararı almıştı.

  Kentin en hareketli bölgesi Bayramyeri yakınlarında 357 sokak içinde bir unlu mamuller üretiminin ve satışının yapıldığı işyerinde, geçen 11 Temmuz Cuma günü saat 09.10 sıralarında patlama meydana geldi. 6 katlı binanın zemin katındaki işlerinde meydana gelen patlamada işyerinin yanındaki butiğin sahibi 30 yaşındaki Ayfer Yıldırım olay günü öldü. Karnındaki 8 aylık bebeğini kaybeden işyeri sahibi 33 yaşındaki Dilek Fazlı da birkaç gün sonra yaşamını yitirdi. 3 kişinin öldüğü 36 kişinin yaralandığı patlamada, binanın kolonlarında ve duvarlarında büyük hasar oluştu.

  YIKIM ÇATIDAN BAŞLADI

  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü uzmanları yaptıkları inceleme sonrası üst katları bir süredir boş olan bina için yıkım kararı verdi. Belediye tarafından mühürlenen binada, bir taşeron şirket tarafından bugün yıkıma başlandı. Sabahın ilk saatlerinde vinç yardımıyla binanın çatısına bir iş makinesi taşındı. Çatıdan başlayacak yıkımın yaklaşık 1,5 ay süreceği belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı