Ege Haberleri

  Denizli’ye daha çok turist umudu

  Burcu TANER/ İZMİR, (DHA)
  12.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Travel Turkey İzmir Fuar ve Konferansı’ndaki Denizli panelinde konuşan Vali Yavuz Erkmen, kentin doğal zenginlikleri ve kültürel birikimi açısından büyük turizm potansiyeli taşıdığına dikkat çekti. Erkmen, Denizli’ye gelen turist sayısını 2-3 yılda katlamayı hedeflediklerini bildirdi.

  TRAVEL Turkey İzmir Fuar ve Konferansı’nda düzenlenen Denizli panelinde konuşan Vali Yavuz Erkmen, kentin doğal zenginlikleri ve kültürel birikimi açısından büyük bir turizm potansiyeli taşıdığına dikkat çekerek, “Pamukkale gurur duyduğumuz bir güzellik. Ancak biz turizm etkinliklerimizi sadece Pamukkale ile sınırlamayıp il geneline de yaymak istiyoruz” dedi.
  Pamukkale’de sadece travertenlerin bulunmadığını ayrıca antik kent dokusunun da dikkate alınması gerektiğini vurgulayan Vali Erkmen, kente 1.5 milyonu yabancı olmak üzere yılda yaklaşık 2 milyon turistin geldiğini dile getirdi.
  Projeler hazır
  Erkmen, sağlık turizminin geliştirilmesi için Karahayıt bölgesinde ihaleye çıkan yerler için yatırımcı beklediklerini aktararak, “Şu an 15 bin yatak kapasitesi var. Bu yatırımların devreye girmesiyle üç 750 yataklı, iki de 300 yataklı işletme kurulacak. Bu sayede sağlık turizmine üç bine yakın nitelikli yatak kazandırılmış olacak” dedi. Havaalanının sivil uçaklara açılmasının da turizm potansiyelini artıracağına işaret eden Erkmen, “Bunun yanı sıra Buldan’da da sivil mimari örnekleriyle dokumacılık kültürünü birleştirerek büyük bir alışveriş merkezi oluşturma fikrimiz var. Bunu da hayata geçirmek için çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu. Erkmen bütün bu çalışmalarla birlikte Denizli turizmini 2-3 yıl içinde ikiye katlamayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı