Ege Haberleri

  Denizli KOSGEB’i zirveye taşıyan müdür tayin oldu

  Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)
  06.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denizli İl Müdürü Kemal Bildiş, Kahramanmaraş’a atandı. Bildiş’in yerine KOSGEB Uşak’ta KOBİ uzmanı olarak görev yapan Selim Erkoç getirildi.

  KOSGEB Denizli İl Müdürlüğü’nü sekiz yıldır başarıyla yürüten Kemal Bildiş, Kahramanmaraş’a atandı. Bildiş’in yerine KOSGEB Uşak’ta KOBİ uzmanı olarak görev yapan Selim Erkoç getirildi. Görev yaptığı süre içinde Denizli’deki 48 bin 629 KOBİ’nin 12 bin 253’ünü kayıt altına alan Bildiş’in çalışmalarıyla Denizli, Türkiye’de bu alanda birinci oldu. KOSGEB’ten sekiz yılda Denizlili küçük ve orta ölçekli işletmelere 335 milyon TL destek verilmesini sağlayan Kemal Bildiş, son iki yılda KOSGEB Proje desteğinde 140 projeye 12 milyon 356 bin TL, İşbirliği Güçbirliği Projesi kapsamında da 7 milyon 500 bin TL destekle Denizli’nin Türkiye’de her iki alanda da birinci sırada yer almasını sağladı. Bunun yanı sıra eğitim programlarında da Denizli KOSGEB, tüm müdürlükler arasında 4’üncü oldu.

  Yargıya başvuracak

  Daha önce de Isparta’ya atanan ancak İdare Mahkemesi’ne açtığı davayı kazanarak geri dönen Bildiş’in yeniden yargıya başvuracağı öğrenildi. Tayin talebi olmadığını söyleyen Kemal Bildiş, “Kahramanmaraş’a atanma kararı benim için sürpriz oldu. Tayin talebim yoktu. Ülkemin her yerinde seve seve görev yaparım. Denizli’de yaptığımız çalışmalar ortada. Yaptığımız çalışmaları en iyi Denizli halkı, işletmeciler ve sanayiciler takdir eder” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı