Ege Haberleri

  Denizli Belediyesi'nden cezaevine kondisyon parkı

  Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
  19.09.2012 - 10:31 | Son Güncelleme:

  Denizli Belediyesi, Kocabaş Beldesi'ndeki D Tipi Ceza İnfaz Kurumu’na hükümlü ve tutukluların rehabilitasyonunun sağlanması amacıyla kondisyon parkı kurdu.

  Kocabaş D Tipi Cezaevi yönetimi ve Psiko-Sosyal Yardım Servisi'nin girişimleriyle Denizli Belediyesi tarafından cezaevine kondisyon parkı kuruldu. Cezaevi Müdürü Hasan Dönmezkuş, Denizli Belediyesi'ne teşekkür ederek, “Eğitim, doğumdan ölüme kadar kesintisiz uzanan bir süreçtir. Eğitimin temel amaçlarından biri de, suç işlemeden tedbir almak, insanları suçtan uzak tutarak sosyalleşmiş birer birey haline getirmektir. Ancak elbette ki eğitim sadece suç öncesini kapsamaz. Eğitim, suçun işlenmesinden sonra da kişinin topluma kazandırılması için ömür boyu devam etmesi gereken bir süreç. Bizlerin de amacı, suç sonrası bireyleri kurum içinde eğitmek ve onları tekrar topluma kazandırmak. Bu çerçevede, kurumumuzda, çeşitli eğitim faaliyetleri, bireysel görüşmeler, grup çalışmaları, sosyal ve kültürel etkinlikler gerçekleştirilmekte” dedi.
  382 bin metrekare alan üzerine kurulu bulunan D Tipi Cezaevi'nde 330 personel görev yapıyor. Kurumda 1 spor salonu ve çok amaçlı salon, 2 açık çim futbol sahası, 8 çalışma atölyesi, 5 derslik ve 1 kütüphane yer alıyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı