Ege Haberleri

  Denizli bakan istiyor

  Hürriyet Haber
  29.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SANAYİ ve ihracatıyla lokomotif kent olan Denizli'nin, devletten yeterli destek alamamasından yakınan işadamları, Ankara'ya seslerini duyurmak için kampanya başlatıyor.

  DENİZLİ Genç İşadamları Derneği (DEGİAD), ‘‘Bakan İstiyoruz’’ kampanyası başlatıyor. DEGİAD Başkanı Oktay Mersin, sanayisi, enerjisi ve ihracatıyla Türkiye'nin lokomotif kentlerinden olan Denizli'nin, devletten gereken desteği alamadığı için boynu bükük kaldığını söyledi.

  Yalnız bırakıldık

  MERSİN, ‘‘Üreten, işsizlik sorunu olmayan, yüksek ihracat yapan, 58 trilyon lira vergi ödeyen, gelişmiş sanayisiyle örnek olan Denizli'de karayolları, sağlık kuruluşları, kamu binaları, organize ve küçük sanayi siteleri yetersiz, kangrene dönüşen Pamukkale'si ise yalnız bırakılmıştır’’ dedi.

  DENİZLİ'nin bakan düzeyinde kısa süreli temsil edildiğini belirten Mersin, sıkıntılarını başka illerden yetişen bakanlara anlattıklarını kaydetti. Mersin, tüm oda, borsa, demokratik kitle örgütü, vatandaşların desteğiyle ‘‘Bakan istiyoruz’’ kampanyası başlatacaklarını bildirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı