Ege Haberleri

  'Denize Mavi Yakışır'

  Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)
  30.03.2016 - 17:05 | Son Güncelleme:

  BODRUM’un Akyarlar Koyu ve plajlarında, dalgıçların katılımıyla deniz dibi temizliği yapıldı.

  Denize Mavi Yakışır

  Bodrum Belediyesi’nin ’Denize Mavi Yakışır’ sloganıyla bu yılı ikincisini yaptığı deniz dibi temizliği, Akyarlar’la sürdü. Akyarlar Balıkçı Barınağı’nda başlayan etkinliğe, belediyede görevli sekiz dalgıç katıldı. Yaklaşık bir saat deniz dibinde kalan dalgıçlar; otomobil lastiği, sandalye, cam ve teneke kutu, merdiven gibi çok sayıda atık malzemeyi sudan çıkardı. Dalgıçlara eşlik eden teknelere taşınan atıklar, daha sonra limana getirilerek burada bir süre sergilendi. Etkinliğe katılan ilkokul öğrencilerine, belediye yetkililerince atık malzemelerle ilgili bilgiler verilerek, çöplerin denize atılmaması gerektiği anlatıldı.

  Denize Mavi Yakışır

  Temizlik çalışmasına katılan ve dalgıçlara teşekkür eden CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, "Bu proje dalgıçlarımız ve duyarlı vatandaşlarımızın destekleriyle Türkiye’de örnek bir proje haline geldi. 40 bine yakın üniversite öğrencisinin yaptığı ankette, projemiz birinci gelmiş. Çünkü biz sadece denizi temizlemekle kalmayıp, gördüğünüz gibi temizliğin yapıldığı yerlerde başta öğrencilerimiz olmak üzere haklı da bilgilendiriyoruz. Bu tür sosyal projeler demek ki, Türkiye’de takip ediliyor. Bizler takip edilmesinin yanı sıra bu projelerin tüm kıyı kentlerinde uygulanmasından yanayız. Çünkü denizlerimiz gerçekten korunmalı ve gelecek nesillere aktarılmalı" dedi.

  Dalgıçların deniz dibinden çıkardıkları atıklar ve deniz dibi temizliği su altı kameralarınca da kaydedildi.  Etiketler: deniz temizliği

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı