Ege Haberleri

  Denizde can pazarı

  Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)
  04.07.2015 - 01:31 | Son Güncelleme:

  MARMARİS’ten gece yola çıkan içinde 47 Suriye uyruklu kaçağın bulunduğu motor yat, Yunan Sahil Güvenlik ekiplerinden kaçtığı sırada alev aldı. Denize atlayan kaçaklar ile Türk organizatör, Yunan askerlerince yakalandı. Öte yandan Bodrum’dan denize açılan kaçakların içinde bulunduğu lastik bot da 50 metre sonra kayalıklara çarparak batınca umut yolculuğu kıyıda son buldu.

  Denizde can pazarı

  Geçen çarşamba gecesi Marmaris’ten denize açılan, içinde 10’u kadın, 14’ü çocuk toplam 47 Suriye uyruklu kaçağın bulunduğu 14 metrelik ’Muto’ isimli motor yat; Rodos ile Tilos Adası arasında Yunan Sahil Güvenliği tarafından fark edildi.

  Denizde can pazarı

  İki Yunan botunun kovaladığı yat, Yunan sularından Datça’ya yönelerek Türk karasularına kaçmaya çalıştığı sırada aniden alev aldı. Kaçaklar ve 35 yaşındaki Türk kaptan, denize atlayarak canını kurtardı. Alevler içinde kalan yat battı. Yunanistan’da haber yapan www.kostoday.gr haber sitesinin habere göre, denizden toplanan kaçaklar ve Türk kaptan Rodos adasına götürülerek gözaltına alındı.

  Ayrıca, Gümüşlük mahallesinden bu sabaha karşı bindikleri 9 metrelik lastik bot ile Yunanistan’ın Leros Adası’na geçmek isteyen 30 Suriye uyruklu kaçağın umudu kıyıda son buldu. 50 metre açıldıktan sonra kayalara çarpan lastik bot patlayıp, battı. Bellerine kadar suya giren kaçaklar, yürüyerek karaya çıkıp kayıplara karıştı. Jandarma, olayla ilgili soruşturma başlattı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı