Ege Haberleri

  Değer verdiği topraklarda öldü

  Turaç TOP / İZMİR (DHA)
  27.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ASLEN Karslı olan, ailesi İzmir’de yaşayan Beden Eğitim Öğretmeni Nusret Sarman, altı yıldır görev yaptığı Erciş’te yıkılan kafeteryada yaşamını yitirdi.

  İlk görev yeri Erçiş’teki okuluna, çeşitli branşlarda birçok madalya kazandıran 35 yaşındaki Sarman’ın, öğrencileri için, “Çocuklarım yetim kalır” düşüncesiyle başka bir yere tayin olmayı istemediği öğrenildi.

  Enkazın altından sağ çıkamayan Sarman’ın cenazesi, ekipler tarafından çıkarıldıktan sonra İzmir’e getirildi. Kuzeni Bülent Cengiz de, 2000 yılında Şırnak’ta şehit düştüğü öğrenilen Sarman’ın, depremden 20 dakika önce yakınlarıyla telefonda konuşup, iyi olduğunu, annesi Kezban Sarman’ın kendisini merak etmemesini istediği öğrenildi.

  Sarman’ın cenazesini teslim alıp kente getiren ağabeyi Şentürk Sarman, “Bölgede insanlar perişan. Yardım gitmiş ama dağıtımında büyük sorun var. Cenazemizi çok zor şartlar altında teslim aldık,. Ne tabut, ne de taşımak için bir araç yok. İzmir’e getirirken de hava yolu şirketi ödeme yapmamızı istedi. 250 TL para verdik. Para önemli değil, ama yanımızda olmasa ne yapardık. Birilerinin yaşanan bu eziyetleri, güçlükleri görüp insanlara daha fazla yardım etmeli” diye konuştu.

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı