Ege Haberleri

  "Dar gelirli vatandaşlarımızın yanında oluyoruz"

  Hürriyet Haber
  03.07.2015 - 01:46 | Son Güncelleme:

  BAYRAKLI Belediyesi geçim sıkıntısı yaşayan 260 dar gelirli vatandaşa bu yılın ilk 6 ayında 270 bin liralık nakdi yardım yaptı. Önümüzdeki hafta 278 kişiye 285 bin liralık daha destekte bulunulacağı belirtildi. Böylece yılın ilk yarısında 538 kişiye 555 bin lira destek verilmiş olacağı açıklandı.

  Dar gelirli vatandaşlarımızın yanında oluyoruz

  Bayraklı Belediyesi, ilçede yaşayan, herhangi bir gayrimenkul kaydı bulunmayan, eşi cezaevinde olan veya eşinden boşananlara, kişi başı hane geliri 313 lirayı aşmayan ve yerinde yapılan tespitler sonucu ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen vatandaşlara yardım elini uzatıyor. Ayrıca, doğal afet, yangın gibi durumlardan zarar gören kişilere hasar tespitlerine göne nakdi yardımda bulunuluyor. 2014’te 347 kişiye toplamda 157 bin lira nakdi yardımda bulunan Bayraklı Belediyesi, 2015’in ilk bölümünde 260 ihtiyaç sahibine toplamda 270 bin liralık destek verdi. Önümüzdeki hafta 278 dar gelirli vatandaşa daha 285 bin liralık nakdi yardım yapılacağı bildirildi.

  Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Bayraklı gecekondulaşmanın yoğun olduğu bir bölge. Göç yoluyla gelen çok sayıda vatandaşımız var. İşsizlik ülke ortalamasının üzerinde. Bu noktada belediye olarak dar gelirli vatandaşlarımızın yanında oluyoruz. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzün bütçesini artırdık. İhtiyaç sahipleri titizlikle belirlendikten sonra nakdi yardımda bulunuyoruz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı