Ege Haberleri

  Cumhurbaşkanı Bodrum’a geliyor

  Ahmet BAYRAK, (DHA)
  24.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bugün "Küresel İklim Değişikliği" konulu uluslararası kongreye katılmak üzere Bodrum’a gelecek.

  Cumhurbaşkanı Gül’ün iklim değişikliği konusunda bir konuşma yapacağı Bodrum programına Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu da eşlik edecek. Merkezi İsviçre’deki, dünyada 100’den fazla ülkede, altı milyonu aşkın destekçisiyle büyük bir doğa koruma kuruluşu olan, uluslararası doğa koruma önceliklerini ve yaklaşımlarını belirlemek üzere her yıl farklı bir ülkede, WWF Yıllık Kongresi düzenleyen WWF, bu yıl kongreyi 23-27 Mayıs tarihleri arasında Bodrum Kempinski Barbaros Bay Oteli’nde yapacak. WWF Yıllık Kongresi’ne Garanti Bankası’nın da desteğiyle WWF-Türkiye Doğal Hayatı Koruma Vakfı ev sahipliği yapacak.

  Kongreye katılacak

  Kongreye WWF’nin 56 ülkedeki temsilciliklerinden, her biri uluslararası lider kabul edilen başkanlar ile CEO’lar katılacak. Kongreye katılacak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de bu sabah 09.00-11.00 arasında özel uçakla Milas-Bodrum Havaalanı’na gelerek otele geçecek. Kongrenin ana teması bu yüzyılın en büyük tehdidi olarak nitelendirilen "Küresel iklim değişikliği" olacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de, kongrenin ilk günü yapılacak toplantıya katılacak. Gül, iklim değişikliği ve küresel ısınma konusunda konuşma yapacak. 2007 yılında Pekin’de düzenlenen ve Birleşmiş Milletler’e Eski Genel Sekreteri Kofi Annan’ın açılışına katıldığı kongrede dünyanın karşı karşıya olduğu bu önemli soruna dikkat çekilmişti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı