Ege Haberleri

  Çözüm hattı

  Hürriyet Haber
  20.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hazırlayan Ceren CANDAR

  Kaldırımlar delik deşik

  İZMİR'in ciddi problemlerinin başında kaldırım sorunu geliyor. Ya kaldırım işgalleri yüzünden yürüyecek yer kalmamış ya da kaldırımlar yürünecek durumda değil. İzmir'in en gözde yerleşim alanlarının başında yer alan Güzelyalı'da iki sorun da aynı anda yaşanıyor. Hem kaldırımda yürüyecek yer yok, hem de delik deşik kaldırımlarda adım atmak imkansız.

  SEÇİM döneminde Güzelyalı Köprü Durağı'na kadar olan kaldırımların yenilendiğini belirten Sedat Ercan, ‘‘Seçimden önce belli bir yere kadar olan kaldırımlar gayet güzel şekilde yenilendi. Ancak Köprü Durağı'ndan Üçkuyular'a kadar olan kaldırımlar yıllardır ihmal edildi. İnsanlar kaldırımdan yürümek yerine yolda yürümeyi tercih ediyor’’ diye konuştu.

  KIRIK kaldırımların hem yürümeyi zorlaştırdığını hem de yağmurlu günlerde problem olduğuna dikkat çeken Ercan, ‘‘Kaldırım taşlarının içine dolan yağmur suları, taşa basmamızla birlikte üstümüze sıçrıyor. Doğal olarak insanların üstü başı batıyor. Ayrıca düşme ve ayak burkma gibi tehlikeler de sık sık oluyor. Kaldırımların yenilenmesini istiyoruz’’ dedi.

  Büyükşehir’den yanıt

  BORNOVA

  İZKENT'ten otobüs duraklarına sefer saatlerinin yazılmasını isteyen okurumuz Ayten Yıldız'a Büyükşehir Belediyesi yetkilileri cevap verdi. Bu konuda bir çalışma içinde olduklarını belirten yetkililer, ‘‘Ayrıca Metro'ya entegrasyon ve yeni hat düzenlemeleri yapılmıştır. Halen İzmir'in yeni yerleşim yerlerinin bu sisteme dahil edilmesi için çalışmalar sürmektedir. Bu çalışmalar tamamlandığında duraklara yeni eklenen hatlarla birlikte sefer saatleri de yazılacak’’ diye konuştu. Ali Turhan KONT

  OSMANGAZİ

  OSMANGAZİ'den bizi arayan okurumuz Füsun Özgen'e Büyükşehir Belediyesi yetkilileri açıklamada bulundu. 568 Nolu Osmangazi - Metro otobüsünün daha çok yolcuya ucuz hizmet vermek için tur attığını belirten yetkililer, ‘‘Bunun yanı sıra yapılan çalışmalar ile sabah ve akşam saatlerinde bu hat üzerindeki vatandaşların metroya daha az zamanda ulaşabilmelerini sağlayacak düzenlemeler yapılacaktır. Alternatif yollar açılarak bu sıkıntı da giderilecektir’’ dedi.

  KARABAĞLAR

  KARABAĞLAR yol ayrımının bulunduğu yerde istinad duvarının gerisinde kalan hurdacılar görüntü kirliliği yaratıyor. Tüp gaz bayinin hemen yanındaki alanda bulunan çirkin eşyalar, istinad duvarının alçalmasıyla birlikte ortalığa çıkıyor. Eski ev eşyalarının bulunduğu bu açık alan gerçekten çirkin bir görüntü oluşturuyor. O çevrenin kısa zamanda temizlenmesi gerekir. Bu kadar çirkin bir görüntü yıllardır yetkililerin gözünden nasıl kaçtı? Çüzümü çok basit olan bu çirkinlik umarım en kısa zamanda halledilir.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı