Ege Haberleri

  Çözüm hattı

  Hürriyet Haber
  18.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hazırlayan Ceren CANDAR

  Bu kadarı da olur mu?

  GÖZLERİMLE görmesem inanmayacaktım. Kadifekale'den geçerken, yolun sol tarafında gördüğümüz masanın üzerinde kesilen koyun, parçalanıp satılıyor. Tezgahın üzerinde bir terazi, vatandaş da sırada. Ağaca asılan koyunun istenilen yerinden parça kesiliyor ve tartıldıktan sonra vatandaşa satılıyor. Yani bir kaldırım kasabı.

  TÜRKİYE'NİN üçüncü büyük kenti İzmir'de yaşanılan bu manzara bulunduğumuz durumu bir kez daha ortaya koyuyor. Avrupa Birliği'ne girmeye çalıştığımız bir süreçte bu görüntüleri nasıl açıklayabileceğiz. Etten bulaşan hastalıklar bu kadar yaygınken bizim kaldırım kasabı kendinden emin, yaptığını savunuyor.

  HER gün aynı yerde ya da karşı kaldırımda tezgahını hazırlayan kasap, günde bir kaç saat çalışarak etlerini satıyor. Mahalle halkı ise durumdan memnun. Çünkü hem ucuza et alıyor, hem de iki sokak ötedeki kasaba gitmesine gerek kalmıyor. İl Sağlık Müdürlüğü ve Konak Belediyesi'nin bu konuda gerekeni yapacağını umuyorum.

  KONAK

  HATAY Eşrefpaşa Lisesi'ni karşısındaki apartmanda oturuyoruz. Karşımızda bulunan Galeta Roma'nın yanındaki binanın çatısında bir kaç tane baz istasyonu birden var. Diğer baz istasyonlarından daha büyük ve çok olduğu için zararlı olduğunu düşünüyoruz. 264 Sokak sakinleri olarak bu durumdan son derece rahatsızız. Sağlığımız açısından da endişe duyuyoruz. Ayrıca bu istasyonun hemen karşısında yer alan Eşrefpaşa Lisesi'nde okuyan 3 - 4 bin öğrenci de tehdit altında. Bu kadar büyük bir baz istasyonunun, böylesine merkezi bir yerde yer alması doğru mu? Bu konuda Valilik'ten ölçüm yapılmasını istiyoruz. Süleyman Uyar

  BORNOVA

  BORNOVA Osmangazi Caddesi'nde yapılan kazı çalışmasının üzerinden 15 gün geçmesine rağmen yol hala düzeltilmedi. Sağlı sollu kazılan yol, yağmurların ardından iyice genişleyerek yola taştı. Kırılan asfaltlar cadde üzerine kaydığı için taşıtlar için de tehlike oluşturmaya başladı. Bizim evimiz yolun hemen dibinde olduğu için sıkıntı geçiyoruz. Evin önü bataklık haline geldi. Ayrıca karşıya geçilebilecek durumda değil. Çalışma bitmiş olmasına rağmen, yol neden hala kapatılmadı? Vatandaşa bu kadar eziyet çektirmeye kimin hakkı var? Yolun en kısa zamanda onarılmasını istiyoruz. Bayram Tekinoğlu

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı