Ege Haberleri

  Çözüm hattı

  Hürriyet Haber
  15.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hazırlayan Ceren CANDAR

  Direkler değişecek mi?

  ZEYTİNALANI'nda yaşanan bu soruna daha önce de köşemizde yer vermiştik. Ancak aradan bir yıl gibi uzun bir zaman geçmesine rağmen mahalle sakinlerinin sorunu çözülmemiş. Belediye, TEDAŞ ve ilgili yerlere başvuran vatandaşlar istedikleri sonuca ulaşamamış.

  ZEYTİNALANI'ndaki elektrik direklerindeki çürüme ciddi bir sorun haline gelmiş durumda. Yıllardır denizin de etkisiyle çürüyen elektrik direklerinin betonları döküle döküle ayakta duracak hali kalmamış. Direkler her an yıkılıverecekmiş gibi görünüyor.

  BÖYLESİNE büyük bir tehlike ile iç içe yaşayan vatandaşlar durumdan oldukça rahatsız. Evlerin hemen önünde duran direklerin hayati tehlike yarattığını düşünen mahalle sakini Ayhan Filiz, ‘‘Yağmurlu günlerde direklerden kıvılcımlar çıkıyor. Ayrıca sürekli betonları dökülen direklerin düşme tehlikesi de var’’ dedi.

  İLYGİLİ yerlere gereken müracaatları yaptıklarını da söyleyen Filiz, ‘‘Direklerin TEDAŞ tarafından değiştirilmesi gerekiyor. Ancak ses seda yok. Belediye'ye de durumumuzu anlattık. Yine olumlu bir yanıt alamadık’’ diye yakındı. Zeytinalanı mahallesi sakinlerinin içinde bulunduğu durumu TEDAŞ yetkililerine iletiyoruz.

  Büyükşehir’den yanıt

  ALSANCAK

  BEHÇET Uz Çocuk Hastanesi'nin karşısındaki otobüs durağında tabela bulunmamasından yakınan okurumuza Büyükşehir Belediyesi'nden yanıt geldi. Durakta daha önce tabela bulunduğunu belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Yaptığımız incelemeye göre burada bulunan tabela tahrip edilmiş. Vatandaşların sıkıntı çekmesini önlemek amacıyla söz konusu bölgeye hemen yeni bir levha takılacaktır’’ dedi.

  KARABAĞLAR

  KARABAĞLAR esnafının şekiyetini göz önünde bulunduran Büyükşehir Belediyesi gönderdiği açıklamada, Yeşillik Caddesi'nde devam eden çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını belirterek, ‘‘Gerekli düzenlemeler tamamlandığı zaman vatandaşlarımızın çektiği sıkıntı da son bulacaktır. Gerek alt yapısı gerekse çevre düzenlemesiyle geniş ve modern bir yol olacak’’ dedi.

  KONAK

  KORDONYOLU yapıldı yapılmasına ancak unutulan detaylar vatandaşları oldukça rahatsız ediyor. Bunlardan ilki gül satıcıları. Ellerinde gülleriyle ısrarcı tavırları insanları çileden çıkarıyor. Her türlü satıcı karşınızda. Böyle bir dengesizlik olamaz. Bu kadar çok para harcanarak yapılan ve prestij projesi olarak gösterilen Kordon'da halledilmesi gereken çok daha önemli şeyler var. İnsanlar bu konuda ciddi bir rahatsızlık içinde. Dışarıda bir masada sakin sakin oturmak imkansız. Satıcılar insana fenalık getiriyor. Gülcüsü, bademcisi, kestanecisi, midyecisi. Bu nasıl prestij projesi? Bu konunun ciddi olarak ele alınması gerektiğini düşünüyorum. Gökmen BALIKÇI

  BALÇOVA

  BALÇOVA Ata Caddesi'ndeki kavşakta trafik ışıkları olmadığı için sürekli kaza oluyor. Kavşaktan her geçişimizde rahatsızlık duyuyoruz. 1.5 yıl önce yapılan kavşağın çapının da gereğinden fazla büyük olduğunu düşünüyorum. İleride mutlaka trafik sıkışıklığına neden olacaktır. Bunun için dönerin çapı küçültülerek, trafik ışıkları mutlaka konulmalı. Mahalle olarak bu konuda oldukça mağduruz. Özellikle çocuklar yolun karşısına geçerken doğal olarak tedirgin oluyor. Hüseyin YAVUZ

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı