Ege Haberleri

  Çözüm Hattı

  Hürriyet Haber
  24.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Her yer otopark

  BOŞ buldukları her yere araç parkedenler artık yolları da kapatıyor. Kaldırımlarda bile araçlarını yan yana parkedenler kimseye geçit vermiyor. Özellikle Çankaya'nın ara sokaklarında gelişigüzel araç parkedilmesi günboyu kargaşaya neden oluyor. Trafik akışının tamamen kesildiği yollarda parkeden aracın çıkması da mümkün değil. Ambulans ve itfaiye araçlarının girmesinin olanaksız olduğu sokaklar tehlikeye davetiye çıkarıyor.

  ÇEVRE esnafı da duramdan oldukça şikayetçi, ‘‘Biz kendi araçlarımızı buraya parkedemiyoruz. Buraya parkedilmesini de istemiyoruz. En küçük bir tehlike anında müdahale şansı yok. Üstelik bütün gün gürültüden durulmuyor. Buradan geçmek isteyen araçlar kısılıp kalıyor. Bunun önlenmesini istiyoruz'' diyor.

  Okul temizlenmeli

  MANAVKUYU'da bu yıl öğretime başlayan Bornova Merkezi İlköğretim Okulu, yeni binasıyla göz dolduruyor. Ancak okulun bahçesi ve binanın içi sık sık temizlenmediği için velilerden büyük şikayet geliyer. Öğrenciler yağmurlu günlerde çamurla boğuşmak zorunda kalıyor.

  Okulun daha sık temizlenmesini isteyen veliler, ‘‘Okul çok güzel. Eğitimi de dört dörtlük. Ancak haftada bir kere temizlenen okul, öğrencilerin sağlığı için tehlikeli. Her yer toz toprak içinde. Okulun dışının da çamur deryası olmasının büyük rolü var. Okul çevresinin düzenlenmesi gerekiyor'' dedi.

  Motor terörü

  SON günlerde, pizza başta olmak üzere ev ve işyerlerine hazır yemek servisi yapan motosikletler, yayalarıdı, taşıt sürücülerini zor durumda bırakıyor. Motosiklekt sürücülerinin kural tanımazlığı yüzünden irili ufaklı kazaların arkası kesilmezken, yayalar kaldırımlarda bile rahat yürüyememekten yakınıyor. Bu motor sürücülerinden yakınan Fatma Cankurtaran, ‘‘Bilinçsiz bu kişiler bir çok kazaya neden oluyor. Teyzeme çarpıp kaçan motorcu yüzünden yaşlı kadının ayağı alçıda. Bu kişilerin sebep olacağı kazalarda gerçek suçlu kim? Bunların sorumlusu patronları mı? Yoksa sürücü mü? Umarız bu başıbozukluk kısa zamanda engellenir'' diyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı