Ege Haberleri

  Çözüm Hattı

  Hürriyet Haber
  17.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bitsin bu kuyruk çilesi

  BANKA önlerinde görmeye alıştığımız uzun kuyrukları artık cep telefonu merkezleri önünde de görür olduk. Turkcell'in Alsancak'taki İzmir Merkezi, her geçen gün uzayan kuyruklara sahne oluyor. Vatandaşlar yüksek faturalara itiraz ederken, ödemede bir gün gecikilmesi halinde bile telefonların görüşmeye kapatılması sorunu yaşıyor. Telefonlarını açtırmak için saatlerce kuyrukta beklemek zorunda kalan vatandaşlar sistemin yavaş işlemesinden şikayet ederek, ‘‘Yağmurlu, soğuk günlerde de kuyruklarda bekliyoruz. Emeklilerin maaş kuyruğuna benzedi. Turkcell yetkililerinden bu duruma daha duyarlı olmalarını bekliyoruz. Şube sayısını artırıp, işlemleri hızlandırmalarını istiyoruz. Bu eziyet bir an önce bitsin'' diye dert yandı.

  Çöplükte oynuyorlar

  BUCA Denizkent 1401 Sokak'ta çöp tepelerinin arasını oyun alanı olarak belirleyen çocuklar, ciddi bir sağlık tehlikesiyle karşı karşıya. Çöpleri karıştırarak bir şeyler bulmak için saatlerce bu sağlıksız ortamda kalan çocukların ailelerinin umursamazlığı da görenleri üzüyor. Yetkililer, çevre sakinlerinin en azından çocukları için çevreye daha duyarlı olmaları gerektiğini belirtti.

  OKUR MEKTUBU

  Kemeraltı'nın Mezarlıkbaşı girişini kapatan büfeler, bu da yetmiyormuş gibi, akşam üzeri yolun ortasına 2 masa, 4 de sandalye koyarak ciğer pişiriyor. Bu ciğer pişirme sırasında yayalar nereden geçeceklerini şaşırıyor. Yol tamamen kapalı. Bu ülke bu kadar sahipsiz mi? Seçimlerde bizlere söz veren halkçı belediyemiz nerede? Akşam üzeri ortaya çıkan bu görüntü İzmir'e hiç yakışmıyor. Üstelik yayalara yapılan da büyük bir saygısızlık. Konak Belediye Başkanı Erdal İzgi'nin bu konuya değinmesini rica ediyorum. Fahrettin Özer

  Burası park mı?

  BORNOVA'nın ağaçları, oturma alanları, kafeleriyle en güzel yerlerinden biri de Büyükpark'tır. Tertemiz havasıyla yaşlısı, genci herkesin tercih ettiği park, son günlerde otopark halini aldı. Otomobillerini parka sokan taşıt sahiplerine Bornova Belediyesi kucak açtı. Belediye binasının da bulunduğu Büyükpark, otomobil, motosiklet, bisikletletlerin park yeri haline geldi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı