Ege Haberleri

  Coşkuyla kutladık

  Hürriyet Haber
  20.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ATATÜRK'ün Samsun'a çıkışının 81. yıldönümü, 19 Mayıs Gençlik ve spor Bayramı İzmir ve Ege'de çoşkuyla kutlandı. Birçok yerde bayram coşkusu, Galatasaray'ın UEFA Kupası coşkusuna karıştı.

  İZMİR'de 09.00'da Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayan tören, Atatürk Stadyumu'nda öğrencilerin sunduğu gösterilerle devam etti. Atatürk Stadı'ndaki törene katılan binlerce vatandaş, büyük bir coşkuyla gösterileri izledi. Törene 46 okuldan toplam 12 bin 500 öğrenci ve 100 öğretmen katıldı. Törene katılan öğrenciler birbirinden ilginç gösterileriyle stadyumu coşturdu. Paraşütle atlayan Türk Hava Kurumu Pilotları izleyecilere büyük heyecan yaşattı.

  MALTEPE Askeri Lisesi öğrencileri, gösterinin sonunda ‘‘Tek Devlet’’, ‘‘Tek Vatan’’, ‘‘Tek Dil’’, ‘‘Tek Bayrak’’ yazılı pankartlar açtı. Emekli Orgeneral Çevik Bir, 1. Ordu Komutanlığı döneminde askeri birliklere bu sözlerin yazıldığı tabelalar koydurmuş ancak emekli olduktan sonra birçok yerden kaldırılmıştı. Maltepe Askeri Lisesi'nin gösterilerin final bölümünde bu sözleri ön plana çıkarması anlamlı bulundu.

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Ege'de de coşkuyla kutlandı. Kutlamalarda Galatasaray’ın başarısı da unutulmadı. Uşak 1 Eylül Stadı'ndaki tören, Galatasaray Marşı'nın yüzlerce kişi tarafından hepbir ağızdan söylenmesiyle sona erdi. Balıkesir Valisi Alaaddin Yüksel, Galatasaray'ın başarısını övdü.

  AYDIN Adnan Menderes Stadyumu'ndaki kutlamalarda kaza yaşandı. Samsun'dan hareket eden Bandırma Vapuru'nun maketi, buhar görüntüsü vermek için bacasına konulan köz halindeki kömürlerin düşmesiyle tutuştu. Panik yaratan yangın hemen söndürüldü.

  BALIKESİR Atatürk Stadı'nda sabah başlayan gösterileri yüzlerce vatandaş izledi. Çok Programlı Astsubay Hazırlama Okulu öğrencilerinin gösterileri nefes kesti.

  MANİSA'da 19 Mayıs Stadı'nda yapılan gösterilere 2 bin 292 öğrenci katıldı. Kutlamalarda, bu yıl ilk kez Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Meslek Yüksek Okulu'ndan öğrenciler de yer aldı. Üniversitelilerin step, tranbolin ve jimnastik gösterileri büyük alkış aldı. Muğla Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan törenler, Muğla Turgut Reis Lisesi öğrencilerinin Atatürk Spor Salonu'nda düzenlediği programla devam etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı