Ege Haberleri

  Çöpleri sanata dönüştüren minik eller

  Hürriyet Haber
  17.01.2015 - 10:36 | Son Güncelleme:

  BODRUM'daki Marmara Koleji bünyesinde oluşturulan Yaratıcı Eller Kulübü'nün minik öğrencileri, geri dönüşümlü malzemeleri çöpten sanata dönüştürüyor.

  Bodrum'daki Marmara Koleji Ortaokulu öğretmenlerinden Seda Cengiz, Volkan Bükücü ve Duygu Temiz'in 3 yıl önce kurduğu Yaratıcı Eller Kulübü'ndeki yaklaşık 50 öğrenci, çöpe atılan dönüşümlü eşyalardan harikalar yaratıyor. Atma Dönüştür projesi kapsamında; okulun koridor ve bahçesine konulan atık kovalarında biriken çöpler, başta süs eşyası olmak üzere tekrar kullanıma kazandırılıyor.
  Çöpleri sanata dönüştüren minik eller

  23 NİSAN'DA SERGİ
  Daha yaşanılır bir dünya için çalıştıklarını belirten öğretmen Seda Cengiz, kurulan 'Eko Tim' ile çevre temizliği ve doğa koruma bilincini de geliştirdiklerini söyledi. Üretilen eşyalarla sergi açacaklarını anlatan Cengiz, şöyle dedi:
  "Amacımız; çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren yetiştirebilmek. Çocuklara, çevre ve doğanın korunabilirliği göstermek. Çöpe atılan her ayrı bir madde ile neler yapılabileceğini öğretmek. Yaptığımız eserleri, 23 Nisan Çocuk Bayramı'nda sergileyeceğiz. Ayrıca okulumuz Avrupa Eko Okul Birliği'ne kabul edildi. Farklı Avrupa ülkelerinden benzer kulüplerle karşılıklı olarak bu bilinci geliştirmek için çalışmalar yapacağız. Geri dönüşüm ve yeniden kullanım bilincini geliştirirken bir yandan da öğrencilerimizin hayal dünyalarını ve el becerilerini geliştiriyoruz."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı