Ege Haberleri

  ÇOMÜ’de ilk kayıtlar protokolden

  Burak GEZEN / ÇANAKKALE (DHA)
  03.09.2012 - 12:28 | Son Güncelleme:

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde (ÇOMÜ), 2012-2013 akademik yılı için ilk öğrenci kayıtlarını protokol üyeleri yaptı. Bu yıl ÇOMÜ’ye 11 bin civarında öğrencinin kayıt yaptıracağı bildirildi.


  Terzioğlu Yerleşkesi’ndeki Fen Edebiyat Fakültesi’nde yapılan öğrenci kayıt töreninde, sanat tarihi bölümünü kazanan Keşanlı Mustafa Mert Küçükaydın’ın kaydını Vali Vekili Hüseyin Kulözü, tarih bölümünü kazanan İstanbullu Buse İleri’nin kaydını Belediye Başkanı Ülgür Gökhan (CHP), sosyoloji bölümünü kazanan Çorlulu Züleyha Çokder’in kaydını Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner yaptı.
  Vali Vekili Kulözü, ÇOMÜ’ye bu yılın ilk öğrenci kaydını yaparken üniversite yıllarını hatırladığını belirterek, “Tarihi ve önemli birikimiyle büyüyen, gelişen üniversitemize kayıt yaptıran tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum, hayırlı olsun diyorum” dedi.
  Belediye Başkanı Ülgür Gökhan üniversitenin Çanakkale için çok önemli bir varlık olduğuna dikkat çekerek, “Üniversitemizin birçok öğrenci tarafından tercih edilmiş olması çok değerli. Öğrencilere ve öğretim görelilerine başarılar diliyorum. Üniversitemizin hızla ilerleyerek daha başarılı dönemler geçirmesini istiyorum” diye konuştu.
  Rektör Prof. Dr. Laçiner, 2012-2013 akademik yılı için 10 bine yakın öğrencinin üniversiteye kayıt yaptıracağını, ek yerleştirmelerle birlikte bu rakamın 11 bine ulaşmasının beklendiğini söyledi. Prof. Dr. Laçiner, “Master ve doktoraya bu yıl başlayacak öğrencilerle birlikte 38 bin civarında öğrenci sayısına ulaşmış oluyoruz. Hedefimiz kaliteyi tutturmak. Öğrencilerimizin isteğini olumlu yönde kullanıp, bilimle eğitimi çok daha kaliteli bir yere getirmeyi hedefliyoruz” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı