Ege Haberleri

  Çolakoğlu'ndan Can'a sitem

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  28.09.2013 - 01:17 | Son Güncelleme:

  İzmir Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu, İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ergüder Can’ın 3 ayda bir yapılan İzmir Kalkınma Kurulu’na katılmayıp EXPO 2020 için Paris’e gitmesine tepki gösterdi.

  İZMİR Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Genel Sekreteri Ergüder Can’ın, tarihi 3 ay önce belirlenen Kalkınma Kurulu Toplantısı yerine, EXPO 2020 için Paris’e gitmesine tepki göstererek,

  “İZKA’nın en önemli ögelerinden biri, kalkınma kurulu, danışma kurulu ve genel sekreterliktir. Bu dönemin ilk toplantısının tarihi çok önceden belirlenmişti. Ama Genel Sekreterimiz yok. EXPO çalışmaları için İzmir Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve işadamlarıyla birlikte Paris’e gitti. İZKA Genel Sekreteri, Kalkınma Kurulu’nu ciddiye almazsa, başkanı da ciddiye almıyor anlamına gelir. Bu durum, kalkınma ajanslarının en temel prensiplerine aykırı. Toplantı 3 ayda bir yapılıyor. Herkes değerli vaktini ayırıp geliyor. Önce Genel Sekreter gereken değeri versin” dedi. Kalkınma Kurulu Üyesi Uğur Yüce de, “Ergüder Can’ın bugün burada olması gerekirdi” sözleriyle Çolakoğlu’na destek verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı