Ege Haberleri

  Çok ayıp çoook

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  17.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Göztepeli bir grup taraftarın aleyhte tezahüratı ve ağır küfürleri karşısında şoke olan eski Başkan Ürkmez stadı terkederken, duyduğu acı yüzünden okunuyordu. Sarı-kırmızılı yönetim ve İzmirli sporseverler, çirkin olayı kınadı.

  FETHİYESPOR ve Turgutlu yenilgilerinin ardından Alanyaspor’la berabere kalıp Play-Off yarışında bir darbe daha yiyen Göztepe’de bir grup taraftarın eski başkanlardan Levent Ürkmez’i hedef alan çirkin tezahüratı büyük tepki yarattı. Yıllarca hizmet verdiği Göztepe’nin maçında ikinci yarının başında başlayan küfürlere 10 dakika dayanabilen İZVAK Başkanı Ürkmez büyük üzüntü içinde stadı terkederken, Göztepe Başkan Vekili Serdar Samur da Ürkmez’in peşinden gitmek için yerinden kalktı, ancak tansiyonun daha da yükselmemesi için eski yöneticilerden Ömer Dinçer’in yanına oturdu.
  ÜYELİĞİ BIRAKTI AMA
  ? Levent Ürkmez çirkin olaydan sonra telefonunu kapatıp kimseyle konuşmazken, İZVAK’ta bugün tek maddelik bir toplantı yapılacağı ifade edildi. İskender Tuğsuz döneminde düzenlenen kongrede yaşanan olaylardan sonra üyelikten istifa etmesine rağmen daha sonra sarı-kırmızılı kulübün zor günlerinde oluşturulan ve eski başkanların da yer aldığı grubun önderliğini üstlenen Ürkmez’in, çirkin protestoyla ilgili basın toplantısı düzenleyeceği, İZVAK’tan da ayrılabileceği bildirildi.
  ASLA KABUL EDİLEMEZ
  ? Futbolseverler çirkin protestoya tepki gösterirken, Ürkmez’e karşı takınılan tavrın Göztepe’ye hiç yakışmadığını belirten İletişim Sorumlusu Ünver Ergün, “Taraftarlarımızın demokratik haklarını kullanıp ilk yarıda sessiz kalarak ve pankartları ters asarak gösterdikleri tepkiyi saygıyla karşılıyoruz. Ancak kulübe yıllarca hizmet vermiş Levent Ürkmez’e, hatta annesine bile küfredilmesi asla kabul edilemez” dedi. Ürkmez’le birlikte maçı izleyen eski başkanlardan Orhan Daut da küfürleri kınadı.
  FERDİ’DE KIRIK ÇIKTI
  ? Mevcut tablo ile hiçbir ilgisi bulunmayan Ürkmez’e yapılanların organize bir hareket olabileceğini savunan Daut, “Sportif başarısızlık olabilir, ancak ahlaksızlığa prim verilmemeli” dedi. Göztepe’yi yarınki Denizli Bld karşılaması için Pamukkale’ye götüren Erol Azgın, mevcut tablodan şahsı adına utandığını dile getirdi. Bu arada Alanya maçında tarak kemiği kırıldığı anlaşılan Ferdi altı hafta takımdan ayrı kalacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı