Ege Haberleri

  Çocuklarıyla birlikte anneleri de spor yapıyor

  Hürriyet Haber
  04.07.2015 - 01:31 | Son Güncelleme:

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı spor okullarına, çocuklar kadar kadınlar da büyük ilgi gösteriyor. Aile boyu spor yapma imkanı sağlayan spor okullarının minik üyeleri yüzme eğitimi alırken, anneleri de zumba kurslarına katılıyor.

  Çocuklarıyla birlikte anneleri de spor yapıyor

  Büyükşehir Belediyesi, İzmir’de, 11 merkez ve 21 branşta açtığı spor okullarında çocukların yanı sıra velilileri de unutmadı. Celal Atik Spor Salonu ve Yeşilyurt merkezinde açılan zumba kursu ile Celal Atik Spor Salonu, Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal Yaşam Alanı, Uzundere ve Asarlık çok amaçlı spor salonlarında açılan aerobik kursları ev kadınlardan büyük ilgi görüyor. Gencinden yaşlısına kurslara katılan çok sayıda kadın, eğlenirken egzersiz yapma fırsatı buluyor. Uzman antrenörler eşliğinde spor yaparak form tutan kadınlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı kurslardan duydukları memnuniyeti dile getiriyor.

  6 Yaşındaki kızı Damla sayesinde zumba kursuyla tanıştığını belirten Selin Bahçeci, "Kızımı bale, jimnastik ve yüzme kurslarına kayıt yaptırmaya getirdiğimde zumba kurslarının da olduğunu gördüm. Madem kızım için haftanın 5 günü buraya geliyorum, ’neden ben de faydalanmayayım’ dedim ve zumba kursuna kayıt oldum. Kızım kurstayken zamanı hem eğlenerek hem de egzersiz yaparak değerlendiriyorum. Çocuğumla birlikte spor yapma imkanı sağladığı için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum" dedi.

  SPOR OKULLARININ MÜDAVİMİ

  Yüzmeyi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı spor okullarında öğrendiğini anlatan 18 yaşındaki Ceren Karaçetin ise, "Çocukluğumdan itibaren İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı spor okullarına geliyorum. Zaten alışık olduğum spor okullarında zumba derslerinin başladığını öğrenince hemen kayıt yaptırdım. Şimdi tenis kursuna da kayıt yaptıracağım. Yaz tatilimi spor yaparak geçirmek istiyorum" diye konuştu.

  Kursun en kıdemli üyesi 55 yaşındaki Serpil Demir de, "İki yıldır İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı aerobik ve zumba kurslarına katılıyorum. Sporun yaşı yok. Zumba çok hareketli bir dans türü. Herkesi özellikle gençleri spor yapmaya davet ediyorum" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı