Ege Haberleri

  Çocuklarınızla sevgi bağı kurun

  İZMİR, (DHA)
  24.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Toplum Destekli Polis görevlileri, Karşıyaka’da bir grup veliye güvenlik, aile içi şiddet ve çocukların zararlı maddelerden uzak tutulmasında nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgi verdi.

  KARŞIYAKA Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Cumhuriyet Mahallesi Kadın Danışma Merkezi’nin gönüllü çalışanları, Toplum Destekli Polis’le işbirliği yaptı, veliler için etkinlik düzenledi. Mürşide Altınçubuk İlköğretim Okulu velilerinee polisler, güvenlik, aile içi şiddet ve çocukların zararlı maddelerden uzak tutulmasında nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı.

  Bağımlılığa dikkat

  Velilerin çocuklarını dikkatli gözlemlemeleri gerektiğini belirten konuşmacılar, Toplum Destekli Polis’in de görevlerini saydı. Madde bağımlılığı konusunda uyarıda bulunan konuşmacılar, çocuklarda ciddi anlamda ruhsal değişiklik ve davranış farklılıklarının dikkate alınması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

  “Çocuklarınızla iletişim kurun. Sevgi, hoşgörü ve anlayış temeline dayanan ilişki önemlidir. Unutmayın, çocuklarınızı siz dinlemelisiniz. Onlar kendilerini dinletecek birilerini mutlaka bulurlar. Ama bu kişiler toplum ve çocuğunuz için ne kadar zararlıdır, tahmin edemeyebilirsiniz.” Polisler uyarıcı broşürler de dağıttı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı