Ege Haberleri

  Çocukların hayalleri gerçek oldu

  İZMİR, (DHA)
  19.01.2012 - 17:38 | Son Güncelleme:

  Çocukların hayalleri gerçek oldu

  Konak Belediyesi'nin çocukları hayal kurmaya, yazmaya ve kendilerini ifade etmeye çağıran projesi ‘Hayal et, gerçekleşsin’ ile 81 çocuk daha düşlerine kavuştu. Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan ve İzmirli anneler, Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi'nde mektuplarıyla projeye katılan çocuklarla buluştu. Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte İzmirli anneler adına konuşan Senem Sönmez, “Hayallerinizin peşini hiçbir zaman bırakmayın. Sizlerin laik, cumhuriyetçi, Atatürkçü, çalışkan gençler olmanızı istiyoruz” dedi.
  Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan mutluluğun çocuklar, gençler ve annelerin olduğu yerde bulunduğunu vurguladı ve şunları söyledi:
  “Çocuklarımız duygularını satırlara döktü, İzmirli anneler onlara sevgi penceresinden ellerini uzattı. Bugün yaşadığımız mutluluk annelerin sevgisi ve gücüyle oluştu. ‘Hayal et, gerçekleşsin' projemiz ile çocuklarımızın hayallerini gerçekleşirken bizim de geleceğe dair umudumuz güçlendi. Mektupları okudukça hayal kuran, özgür düşünen ve düşündüklerini ifade edebilen bir neslin yükselişine tanık oluyoruz.”
  Karne hediyelerini Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan ve İzmirli annelerin ellerinden alan çocukların hayallerine kavuşma mutluğu herkesi duygulandırdı. 13 yaşındaki Güven Hodoğlugil hayallerindeki kaykaya kavuşurken 4 yaşındaki Fadila Mutlu pembe bisikletiyle poz verdi.
  ‘Hayal et, gerçekleşsin' projesinde bugüne dek hayalleri gerçek olan çocuk sayısının 2 bine yaklaştığı bildirildi. Yüzlerce bisiklet, kitap seti, müzik aleti, oyuncağın dağıtılmasının yanı sıra gezi hayali kuran çocuklar da Ankara, Çanakkale ve deniz gezilerine götürüldü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı