Ege Haberleri

  Çocuklarım yüzümü görmeden büyüdü

  Onur ÇAKIR / İZMİR, (DHA)
  03.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Demokratik Sol Parti (DSP) İzmir İl Başkanı Özdemir Sökmen, gençlik yıllarından bu yana gece geç saatlere kadar çalıştığını, bu nedenle çocuklarını büyürken göremediğini belirtti.

  Sökmen "Çocuk sevgisine hasret olarak çocuklarımı büyüttüm. İnşallah torunlarımızla bol vakit geçiririz" dedi.

  Sökmen, ilkokul birinci sınıftan itibaren hayatta yoğun bir tempo tutturmuş. Birinci sınıfta seçildiği başkanlık koltuğunu lise son sınıfa kadar bırakmamış. İri yapısı ve uzun boyu nedeniyle de arkadaşları "Baba Özdemir" olarak lakap takmış. Şimdi ise, o hem evinin, hem partisinin, hem de sinemasının başkanı. Eşi Filiz Özdemir’e ilk görüşte aşık olduğunu ve ertesi gün babasından istemeye gittiğini anlatan Sökmen, mutlu bir evliliği olduğunu söyledi. Eşinin çok çok iyi yemek yaptığını dile getiren Sökmen, "Seçimler yaklaşıyor. Artık yediğime içtiğime daha fazla dikkat ediyorum. Eşim Giritli. Malum, Giritliler devamlı ot yemekleri yapar. Bol sebze ve balık yiyorum. Eşim çalışmasına karşın ’evde yemek yok’ lafını duymadım. Evlendiğimde dal gibiydim, ama eşimin yemekleri sayesinde bu hale geldim" dedi.

  Evlenirken anlaşma

  İzmir’in en eski sinemalarından Bornova’daki Batı Sinaması’nı baba mesleği olarak bütün zorluklara karşın çalıştırmaya devam ettirdiklerini dile getiren Sökmen, orada vakit geçirerek stres attığını söyledi.

  Yoğun bir tempoyla çalıştığını, hiç boş vaktinin olmadığını ifade eden Sökmen, " Evimi maalesef ihmal ediyorum. Eve gece 12’den önce gidemiyorum. Evde iftara katılamadım. Evlenmeden önce de siyaset ve sinema vardı. Evlenmeden önce eşimle bir anlaşma yaptık. ’Ben birkaç kulvarda koşturuyorum. Eğer ileride bunlarla ilgili zorluk çıkaracaksan bu işi yürütmeyelim. Bu iş olmasın’ dedim. 26 yıllık evliyim, eşimin anlayışı sayesinde hiç sorun yaşamadık" diye konuştu.

  Beni bağışlasınlar

  Günün stresini ne olursa olsun eve taşımadığını dile getiren Sökmen ev hayatı ile igili şunları anlattı: "Günün stresini eve taşımamaya çalışırım. Zaten evde geçirdiğim zaman çok az. Her gece 24.00’ten sonra yemek yerim. İki oğlum var. Biri benim gibi avukat. Diğeri ise üniversitede okuyor. Çocuklarımı görmeden büyüdüler. Ben sürekli çalıştım. Çocuklarıma hasret kaldım. Hiç evde olmadığım için onlarla konuşamıyordum. Gece geldiğimde ve sabah evden çıkarken hep uyuyorlardı. Çocuk sevgisine hasret olarak çocuklarımı büyüttüm. Eşim sitemde bulunmaz, ama çocuklar çok şikayet eder. Bir gün eve 18.30 gittim. Kapıyı küçük oğlum Efe açtı. Beni görünce ’Aa babam geldi’ diye şaşırdı. Gözlerim yaşarmış, hatalı davrandığımı anlamıştım. Ama yapacak bir şey yok. Memleket, ev, sinema, partim benden hizmet bekliyor. Bu konuda çocuklarım beni bağışlayacaklardır."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı