Ege Haberleri

  Çocuklar için özel zeytinyağı

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  06.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Akhisarlı Alhatoğlu Zeytincilik, bebekler için ürettiği vitaminli ve yumuşak tadı olan özel zeytinyağını Rusya’ya ihraç etti, sırada Japonya ve ABD pazarı var.

  MANİSA’nın Akhisar İlçesi’nden yedi ülkeye ihracat yapan Alhatoğlu Zeytincilik, çocuklara özel ürettiği “Kids Olio” ile Rusya pazarından sonra Japonya ve ABD’ye de açılmaya hazırlanıyor. İçerdiği vitaminlerin kaybolmaması için titizlikle üretilen ve daha yumuşak tadı olan olan ürün, Rus çocukların ardından Japon ve Amerikan çocuklara da sağlık aşılarken, firma 6 aydan büyük bebeklerin kullanabileceği zeytinyağı ile 1 milyon dolarlık ihracatını yükseltmeyi amaçlıyor.

  Naturel sızma

  Alhatoğlu Gıda Sanayi ortaklarından Alper Alhat, bebeklere özel ürünün naturel sızma zeytinyağı olduğunu belirterek, farklı türlerdeki zeytinlerin belli oranda karışımından üretildiğini anlattı. Alhat, “Zeytin danesini dalından kopararak yediğinizde tadı acıdır. Acılık zeytinyağına ne kadar çok geçerse o kadar iyidir, ama o zaman çocuklar tüketemiyor. Bu nedenle çocuklar için zeytinyağı üretmeye karar verdik” dedi

  KÜÇÜK ŞİŞELER

  Rusya pazarında çocuklara yönelik satılan her ürün için belge alınması gerektiğini kaydeden Alhat, ilgili kurumlardan sertifikaları aldıklarını belirtti. Alhat, “Zeytinyağının fazla havayla temas etmesi kalitesinin düşmesine neden oluyor. Bu nedenle 250 mililitrelik şişelerde üretiyoruz” dedi. Alhat, Kids Olio ile iç pazara girmeye niyetleri olmadığını söyleyerek, ihracata başladıkları ABD’de pazar paylarını artırmayı ve Japonya pazarına girmeyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı