Ege Haberleri

  Çocuklar haydi spora

  İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)
  27.04.2010 - 23:29 | Son Güncelleme:

  Manisa’da çocukları sokaklardan uzak tutup, aileleriyle birlikte spora yönlendirmek için proje hazırlandı. Yarın başlayacak proje kapsamında, ‘1. Olimpik Çocuk Şenliği” de düzenlenecek.

  MANİSA Valiliği, Gençlik ve spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle “Anne-Baba Beni Spora Gönder Projesi” hayata geçirildi. Vali Celalettin Güvenç, projenin 29 Nisan-14 Mayıs arasında ilköğretim okulları arasında düzenlenecek 1. Olimpik Çocuk Şenliği ile başlayacağını belirtti, “Bu kapsamda, sokak basketbolu, atletizm, yüzme, tekvando, masa tenisi, voleybol, futbol, güreş, atıcılık müsabakaları yapılacak. Bu projemizin sadece ilk aşaması olacak. İlköğretim öğrencilerimize sporun bütün dallarını sevdireceğiz” dedi.İkinci aşama 15 MayısGüvenç, projenin ikinci aşamasının ise 15 Mayıs’ta başlayacağını vurgulayarak, şunları söyledi:“Kurumlara ve okullara ait toplam 14 spor salonu tüm öğrencilerimize ve kenar mahallelerimizdeki çocuklara ücretsiz açık olacak. Buralarda 11 spor dalında uzman öğretmenlerimizden 6 Haziran’a kadar eğitim alınabilecek. İsteyen her çocuk, kendisine verilecek veli onay belgesini onaylatarak, bu eğitimlere katılabilecek.”Projenin son aşamasının okullar kapandıktan sonra başlayacağını dile getiren Güvenç, şöyle konuştu:“Öğrencilerimiz istediği spor branşında okullarımızda ücretsiz eğitim alırken, velilerimize de çeşitli kurslar açacağız. Böylece velilerimizle de bütünleşmiş olacağız. Örneğin; yazın çocuklarımız sulama kanallarında yüzmek yerine, onlara ücretsiz tahsis ettiğimiz olimpik yüzme havuzunda yüzmeyi öğrenecek.”

  Salonlar açılacak

  ? Vali Celalettin Güvenç, okul müdürlerini de proje konusunda şöyle uyardı:“Kesinlikle ‘Spor salonumu tahsis etmem, kullandırmam’ gibi bir durum olmayacak. Her okul, spor salonunu açacak. Kıskançlık gibi bir durum olmayacak. ‘Spor aletleri yıpranır veya kırılır’ diye korkarsanız, bırakın yıpransın. Biz gerekeni yaparız. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Sokaklar da polise taş atmalarındansa spor salonunda çalışırken bir aleti kırması daha iyi.”

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı